Atsakas į profesinių sąjungų protestus: Iniciatyva „Dirbanti Lietuva“

Prie Seimo ir Vyriausybės Profesinės sąjungos surengė mitingą bei teatralizuotas eitynes dėl valdžios planų liberalizuoti Darbo kodeksą. Savo renginį profsąjungos pavadino visuotine protesto akcija „Baudžiavai darbe – NE! Darbuotojų garantijų mažinimui – NE!“. Akcijos iniciatoriai sako nepritariantys Darbo kodekso pataisose numatytai ilgesnei darbo savaitei, mažinamoms socialinėms garantijoms, trumpinamoms atostogoms.

 

Kaip atsakas į organizuojamus profesinių sąjungų protestus, susikūrė nauja iniciatyva „Dirbanti Lietuva“, vienijanti pažangos siekiančius visuomenės narius. Į iniciatyvą susibūrę startuolių, smulkaus ir vidutinio verslo, jaunimo atstovai, dirbančios mamos ir kiti aktyvūs visuomenės nariai pasisako už naują socialinį modelį ir lankstesnius darbo santykius. „Dirbanti Lietuva“ organizuoja dirbtuves, kurių metu dalykiškoje ir pozityvioje aplinkoje atliekant savo darbus siūloma susipažinti su naujuoju socialiniu modeliu.

DirbtuvėsPasak Pasaulio ekonomikos forumo „Global Shapers“ tinklo Vilniuje komunikacijos ir strateginių projektų plėtros vadovės Andželikos Rusteikienės „lankstesni darbo santykiai padės sukurti daugiau darbo vietų ir mažinti nedarbo lygį, palengvins sąlygas smulkiam ir vidutiniam verslui, mažins biurokratiją ir administracinę naštą, padės mamoms, tėvams, jaunimui lengviau suderinti darbą su šeima ar mokslais. Iš viso socialinio modelio projekte numatyta virš pusės šimto naujų garantijų darbuotojams“.

Dirbtuvės

„Dirbančios Lietuvos“ iniciatoriai – Verslo taryba, Pasaulio ekonomikos forumo „Global Shapers“ tinklas Vilniuje, organizacija „Global Lithuanian Leaders“ ir JPP „Kurk Lietuvai“ alumnų asociacija.  Iniciatyvą palaiko Valstybės pažangos taryba ir bendruomenė „Išmani moteris“. „Dirbanti Lietuva“ steigėjai sako, jog dirbtuvių poreikis kilo siekiant parodyti, kad yra ir kitokia nuomonė, kitaip mąstančių ir gyvenančių žmonių, o teisūs nebūtinai tie, kurie garsiausiai rėkia.

Komentarai

komentarai(-ų)