Audiovizualiųjų menų centre – paroda „Šalom, Alytau!“ ir Vytauto Kasiulio kūryba

Parodoje „Šalom, Alytau!“ pristatomas Alytaus žydų gyvenimas tarpukariu. Žydų bendruomenė tuo metu sudarė beveik 30 proc. miesto gyventojų, todėl jų indėlis į miesto istoriją ryškus ir juntamas iki šių dienų. Muziejininkų surinkta medžiaga atskleidžia žydų bendruomenės ekonominę, visuomeninę ir kultūrinę veiklą, pasakoja apie mokyklas, draugijas, holokaustą. FM99 pasakoja muziejininkė Vilma Jančiulytė

Kviečiame lankytojus surasti namus, kuriuose gyveno žydai, sužinoti, kokius filmus rodė žydų kino teatrai, išsiaiškinti, kas buvo „namo su liūtukais“ savininkas. Kviečiame pažinti žydiškąją Alytaus istoriją ir atrasti šios bendruomenės palikimą šiandienos mieste.
Parodą kviečiame aplankyti nuo birželio 16 d. Audiovizualiųjų menų centre (Kauno g. 9, Alytus).

Naujam kultūriniam gyvenimui duris atvėręs Audiovizualiųjų menų centras, įsikūręs restauruotoje buvusioje Alytaus sinagogoje, lankytoją kviečia į pirmąją profesionalaus meno parodą. Joje pristatoma iš Dzūkijos krašto kilusio dailininko Vytauto Kasiulio (1918–1995) kūryba. Dailininkas pelnytai meno kritikų vadinamas vienu įdomiausių XX a. antrosios pusės Paryžiaus mokyklos įtaką patyrusiu menininku. Tai vienas iš nedaugelio pasaulinėje meno erdvėje pripažinimą pelniusių Lietuvos menininkų. Vytauto Kasiulio gyvenimo ir ieškojimų kupinas kūrybos kelias prasidėjo nuo ištakų Simne, mokslų Alytuje, Panevėžyje bei Kaune, tobulinimosi Vienoje, priverstinės emigracijos Breisgau Freiburge iki išsvajotojo Paryžiaus. Čia, tarptautiniame meno centre, traukusiame menininkus iš viso pasaulio, dailininko kūryba įgavo ryškų postūmį bei atsiskleidė naujomis spalvomis, išlaisvėjusia formų interpretacija. Būdamas jau brandus menininkas pulsuojančio Paryžiaus miesto gatvių šurmulio ir aktyvaus paryžietiško kultūrinio gyvenimo apsuptyje V. Kasiulis, nors ir genamas nepriteklių, nepabūgęs karštligiškos konkurencijos, dėl atkaklaus darbo bei didelio užsispyrimo galiausiai atsiskleidė kaip ryškus, išskirtinis, savito ir atpažįstamo stiliaus dailininkas. Sėkmingas debiutas Paryžiaus kultūros bendruomenėje atvėrė duris į dailininko pripažinimą pasaulinėje meno arenoje. V. Kasiulio darbai plačiai pasklido po pasaulio muziejus, galerijas ir privačias kolekcijas.Jau birželio 16 dieną nuo 9 iki 18 val. Audiovizualiųjų menų centre 25 originalūs, ryškių spalvų ir žaismingų formų stilizacija išsiskiriantys V. Kasiulio paveikslai, pasakojantys apie kelionę nuo Simno iki Paryžiaus.

Komentarai

komentarai(-ų)