JAV viceprezidentas patikino, kad, didėjant grėsmei iš Rusijos, jo šalis gins Baltijos valstybes

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų viceprezidentu Josephu Bidenu, su kuriuo aptarė priemones Baltijos šalių saugumui užtikrinti. Konferenciją galite išgirsti čia:

JAV viceprezidentas patikino, kad didejant gresmei iš Rusijos jo salis gins Baltijos valstybes (3)Dvišaliame susitikime kalbėta apie NATO kolektyvines gynybos garantijas, strateginę Lietuvos ir JAV partnerystę, padėtį Ukrainoje bei tarptautinės bendruomenės veiksmus taikai Europoje išsaugoti.

Pasak Prezidentės, Rusijos veiksmai Ukrainoje ir karinės galios demonstravimas kelia grėsmę ne tik Baltijos šalių ir Lenkijos saugumui, bet ir visai tarptautinei bendruomenei.

Viceprezidentas Josephas Bidenas patvirtino nekintantį savo šalies įsipareigojimą ginti Baltijos šalių suverenumą ir teritorinį vientisumą.

JAV viceprezidentas pranešė, kad Jungtinės Valstijos svarsto galimybę siųsti savo karius į Baltijos šalis pratyboms žemėje ir jūroje bei mokymo misijoms, taip reaguojant į Lietuvos, Latvijos ir Estijos susirūpinimą dėl Rusijos veiksmų. Jis perspėjo, kad Rusija bus politiškai ir ekonomiškai izoliuojama dėl agresijos Kryme.

JAV viceprezidentas patikino, kad didejant gresmei iš Rusijos jo salis gins Baltijos valstybes (2)Aptariant dvišalius santykius, valstybės vadovė pabrėžė, jog JAV yra strateginė Lietuvos partnerė, kuri tvirtai rėmė ir remia Lietuvos siekius užtikrinti regiono politinį, karinį, ekonominį ir energetinį saugumą.

Šalies vadovė pabrėžė, jog esminis Lietuvos siekis mažinti priklausomybę nuo „Gazpromo“ dujų, todėl jau šių metų pabaigoje pradės veikti Klaipėdos suskystintų dujų terminalas. Prezidentės teigimu, Lietuvą domina galimybė importuoti suskystintas dujas iš Jungtinių Amerikos Valstijų, todėl laukiame JAV Kongreso politinio sprendimo dėl dujų eksporto liberalizavimo Europos šalims.

Po dvišalio Lietuvos ir JAV delegacijų susitikimo įvyko trišalis Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Latvijos Prezidento Andrio Bėrzinio ir JAV viceprezidento Josepho Bideno susitikimas.

Lietuvos ir Latvijos vadovai bei JAV viceprezidentas griežtai pasmerkė Rusijos veiksmus suverenios valstybės Ukrainos teritorijoje. Pasak Prezidentės, sekmadienį įvykęs vadinamasis Krymo referendumas yra neteisėtas ir prieštarauja Ukrainos Konstitucijai, Jungtinių Tautų Chartijai bei tarptautinei teisei.

JAV viceprezidentas patikino, kad didejant gresmei iš Rusijos jo salis gins Baltijos valstybes (1)Ketvirtadienį Briuselyje Europos Vadovų Tarybos posėdyje bus svarstomos galimos sankcijos Rusijos ir Ukrainos pareigūnams, atsakingiems už veiksmus, pažeidžiančius Ukrainos teritorinį vientisumą. Taip pat bus kalbama apie finansinę paramą Ukrainai.

Briuselyje numatoma pasirašyti ES ir Ukrainos Asociacijos sutartį.

Komentarai

komentarai(-ų)