„Baimę reikia tiesiog nugalėti“, sako Tadas Plauskas

Tadas Plauskas – žmogus, kovojantis su gyvenimo išbandymu – cerebriniu paralyžiumi. Nepasmerkęs savęs neveiklumui ir savigailai, Tadas aktyviai gyvena, keliauja, sportuoja ir net kopia į kalnus.FM99 Vijos pokalbis su Tadu laidoje „Papasakok man“.
Jaunuolis įsitikinęs, kad sėkminga kova su jam dar ankstyvoje vaikystėje diagnozuotu cerebriniu paralyžiumi, yra jo šeimos nuopelnas.
Nuolatinės mankštos vaikystėje, su tėvo sumeistrauta lenta, skirta tempimo pratimams, vėliau treniruotės sporto klube, į kurį jį nuvedė močiutė, motinos atkaklumas ir pastangos pastatė jaunuolį ant kojų ir leido pilnavertiškai judėti, kaip ir visus jo amžiaus žmones.
Tadas teigia, kad niekada nesijautė kitokiu, savęs nestabdė fizinėje veikloje, iki šiol labai mėgsta nuotykius, keliones, o su baime kovoja labai paprastu būdu, tiesiog, nugali ją.
Pasiryžęs autostopu pakeliauti po Europą, tai ir padarė, tuomet ir įkopė į pirmąjį kalną, tai buvo Slovakijoje. Paauglystėje prijautęs pankų judėjimui vaikinas – neabejingas muzikai, kasmet aplanko kelis muzikos festivalius Lietuvoje ir užsienyje.
Cerebrinio paralyžiaus diagnozė neriboja jo gyvenimo kokybės ir minčių. Tadas neturi laiko gailėti savęs, užuot tai daręs jis planuoja naujas keliones ir nuotykius. Artimiausiuose planuose – 32 kilometrų žygis pėsčiomis.  Atletiškas, nuolat sportuojantis sporto klube jaunuolis atsisakė dalyvauti neįgaliųjų sporto žaidynėse. Paklaustas kodėl, jis atsako: „Nes aš nesijaučiu neįgalus“.

Komentarai

komentarai(-ų)