Bankrutavusios Alytaus konditerijos gamybos bendrovės vadovui gresia laisvės atėmimo bausmė iki 10 metų

Bankrutavusios Alytaus konditerijos gamybos bendrovės vadovui gresia laisvės atėmimo bausmė iki 10 metųFM99Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdyba ir apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame vienos Alytaus bendrovės direktorius kaltinamas sukčiavimu stambiu mastu, svetimo turto pasisavinimu ir iššvaistymu, nusikalstamu bankrotu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Per nepilnus metus minėtas asmuo savo veiksmais vadovaujamai bendrovei nulėmė bankrotą ir padarė daugiau kaip 263,4 tūkst. eurų turtinę žalą kreditoriams, taip pat ir valstybės biudžetui – daugiau kaip 35 tūkst. eurų bei pasisavino ir iššvaistė 227,5 tūkst. eurų vertės bendrovės turtą.

Nustatyta, kad konditerijos gamybos bendrovės vadovas su viena Kauno įmone pasirašė sutartį dėl maisto žaliavų tiekimo. Kaip garantą, kad už žaliavas bus atsiskaityta laiku, alytiškis pasirašė paprastąjį vekselį 29 tūkst. eurų sumai. Tiekėjui pagal pasirašytą sutartį pristačius prekių beveik už 28 tūkst. eurų, kaltinamasis gautas žaliavas panaudojo savo bendrovės veikloje, tačiau už prekes nesumokėjo, vengė bendrauti, o po pusmečio paskelbė apie įmonės bankrotą.

FNTT tyrėjai išsiaiškino, kad kaltinamasis, susitaręs su kitu fiziniu asmeniu ir jam pažadėjęs 145 eurų atlygį, dovanojimo sutartimi šiam fiziniam asmeniui padovanojo prieš kelis mėnesius savo vardu įsigytą Alytaus rajone esantį pastatą, kuris tuo metu buvo įvertintas 3,7 tūkst. eurų. Po dešimties dienų minėtas fizinis asmuo jam dovanotą pastatą pirkimo-pardavimo sutartimi pardavė kaltinamojo atstovaujamai Alytaus bendrovei jau už 139 tūkst. eurų.

Vėliau Alytaus bendrovės vadovas šias pinigines lėšas iš pastatą dovanojusio fizinio asmens sąskaitos bankomatuose išsigrynino ir pasisavino. Tokiu būdu savo veiksmais kaltinamasis pasisavino jo žinioje buvusį vadovaujamos bendrovės didelės vertės turtą, taip sumažindamas bendrovės turtą ir padidindamas jos nemokumą.

Tęsiant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad kaltinamasis, atstovaudamas vadovaujamai bendrovei, įsigijo automobilį, kurį po pusmečio pardavė savo motinai už 868 eurus, nors bendrovės buhalteriniuose dokumentuose automobilio likutinė vertė pardavimo metu buvo 12,6 tūkst. eurų. Tokiais veiksmais kaltinamasis įmonei padarė apie 11,7 tūkst. eurų turtinę žalą.

Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad kaltinamojo vadovaujama bendrovė su viena Rusijos įmone tariamai sudarė sutartį dėl platinimo paslaugų teikimo. Tyrėjams pavyko surinkti įrodymus, kad į kaltinamojo vadovaujamos bendrovės buhalterinę apskaitą įtraukti buhalteriniai dokumentai, pagrindžiantys Rusijos įmonei sumokėtus 77 tūkst. eurų už tariamai suteiktas paslaugas, yra suklastoti, o iš įmonės kasos išmokėtos piniginės lėšos pasisavintos.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūra. Baudžiamoji byla perduota Kauno apygardos teismui.

Kaltinamajam gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki 10 metų.

Komentarai

komentarai(-ų)