„Dienos tema“ – „Brexit“ atidėtas – o kaip jaučiasi lietuviai?

 

FM99 eteryje vyko pokalbis su Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė – Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė. Laidoje kalbėjomės apie „Brexit“ ir artėjantį referendumą dėl pilietybės. 

Dalia Asanavičiūtė

 

 

Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai ketvirtadienį nusprendė, kad reikia prašyti Europos Sąjungos atidėti kovo 29-ąją numatyto šalies išstojimo iš bloko terminą iki birželio 30-osios.Dalia Asanavičiūtė paklausta kaip jaučiasi lietuviai Didžiojoje Britanijoje sakė: „lietuviai kaip ir visi kiti jaučiasi nežinioje. Mūsų likimas tikrai neaiškus. Daugelis emigrantų net man sako, kad jie patys nebesupranta, kas čia vyksta. Bet vistiek turės būti pasiektas kažkoks susitarimas, ar tai bus birželio mėnesį.“

 

Parlamentarai 211 balsų persvara pritarė pasiūlymui paprašyti ES, kad mažiausiai trims mėnesiams būtų atidėtas „Brexit“ terminas, ir artimiausiu metu surengti balsavimą dėl pasitraukimo iš Bendrijos susitarimo, nors jį Bendruomenių Rūmai jau dukart atmetė. Šis Bendruomenių Rūmų sprendimas reiškia, kad dabar premjerė Theresa May (Tereza Mei) paprašys ES leisti atidėti jos šalies išstojimo iš Bendrijos datą. Tokiam pasiūlymui privalo pritarti visos likusios 27 ES šalys narės.

Taip pat laidoje kalbėta ir apie artėjantį referendumą dėl pilietybės. Diskusija šia tema vyks ir Alytuje, šeštadienį, 17 val.

Komentarai

komentarai(-ų)