Bus ribojamas tranzitinio sunkiasvorio transporto eismas Alytuje

Alytaus miesto savivaldybės taryba nusprendė apriboti tranzitinio sunkiasvorio transporto eismą Alytaus mieste nuo 2018 m. kovo 1 d. Atsižvelgiant į gyventojų nuomonę, žengtas pirmas žingsnis apriboti sunkiasvorio transporto tranzitą per miestą, Alytaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą. Toks sunkiasvoris transportas, kuris tik kerta miestą, bet čia nesustoja turėtų būti nukreiptas apylanka ir nevažiuoti nei Ulonų – Santaikos nei Putinų gatve. Dabar dalis sunkiasvorio transporto, važiuojančio iš Baltarusijos į Lenkiją, renkasi maršrutą per Alytų.

„Šia gatve per parą pravažiuoja  600 tranzitinių sunkiasvorių transporto priemonių ir visa tai miesto gyventojams nėra nei naudinga, nei reikalinga. Tranzitinių automobilių vairuotojai nestoja čia nei kuro įsipilti, nei apsipirkti. Visas transportas tiesiog vyksta iš Baltarusijos į Lenkiją, todėl, manau, kad žmonėms nėra reikalo kęsti tokio transporto keliamo triukšmo,“ – sakė, klausimą dėl tranzitinio sunkiasvorio transporto eismo ribojimo pristatęs, tarybos narys Marius Grišmanauskas.

Plačiau apie šį sprendimą pasakoja tarybos narys Marius Grišmanauskas. Klausykite pokalbio (AMS nuotr.)

Šiuo sprendimu siekiama inicijuoti sunkiasvorio tranzitinio eismo per Alytaus miestą apribojimą. Priežastis – daugkartiniai santaikos bei Ulonų gatvių gyventojų skundai dėl nepakeliamo triukšmo ir vibracijų. Teigiama, kad dalis sunkiasvorio transporto, važiuojančio iš Baltarusijos į Lenkiją, renkasi maršrutą per Lietuvą ir Alytų. Galimai dėl to, kad galėtų be papildomo apmokestinimo įsivežti pigesnio kuro į Lenkijos teritoriją.

Komentarai

komentarai(-ų)