Būsto kainos Alytuje artėja prie Lietuvos didmiesčių kainų

Lietuvos butų kainų indeksas, penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose sausio mėnesį išaugo beveik 1,5%. 2020 metų gruodį buvo fiksuotas beveik 1% augimas. 

Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą ir klausykite Jums patogiu metu!

Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|

Bendrovės ,,Miroda” direktorė, nekilnojamo turto ekspertė, Pietų Lietuvos nekilnojamo turto agentūros asociacijos direktorė R. Mitkienė FM99 sakė, kad remiantis registrų centro 2019 ir 2020 metų duomenimis, Pietų Lietuvoje ir Alytuje sandorių skaičius sumažėjo, tačiau išaugo individualių namų ir sklypų sandorių skaičius, direktorės nuomone, tai lemia maža pasiūla.

,,Pasiūla iš tiesų yra ganėtinai maža, taigi šiuo momentu visgi paklausa yra gerokai didesnė už pasiūlą. Ir kainų tendencija, tą patį sausio mėnesį, yra palanki pardavėjams, kainos didėja”, – sakė R.Mitkienė. Anot jos, nekilnojamo turto kainos Alytuje jau artėja prie Lietuvos didmiesčių kainų.

Nors Alytuje ir yra nemažai nenaudojamo nekilnojamojo turto, kurio savininkai išvykę į kitus miestus ar šalis, jie neskuba jo parduoti. R.Mitkienė sakė, kad taip gali būti, nes savininkai tikisi, kad kainos dar labiau augs.

Tiek Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje nekilnojamojo turto vystytojai investuoja į naujus būstus, taip pat atsirado tendencija, kad butai statomi nuomai, o ne pardavimui. Kainos taip pat didelės ir kyla klausimas, kur geriau pirkti būstą, Alytuje ar Vilniuje. 

R. Mitkienė sako, kad tarp kainų nėra didelio skirtumo dėl kelių priežasčių: ,,Statybų kaštai tiek sostinėje, tiek Alytuje skiriasi mažai, kitokios yra tik žemės sklypų kainos, Alytuje sklypų kainos tikrai yra žymiai mažesnės. Antra priežastis, dėl ko yra paprasčiau yra žmonėms statyti individualų ekonominės klasės namą, nei pirkti butą – kaštai nusipirkus mažesnės kainos sklypą pasistatyti nedidelį namą priemiestyje ar rajone bus panašūs į buto pirkimo kaštus.”

Kaip sako nekilnojamo turto ekspertai, naujos statybos būstų kainos kils ir toliau, nes dabar visi nauji projektuojami pastatai turės būti A++ klasės, o tai reiškia ir didesnius statybos kaštus.

Koronaviruso COVID-19 pandemija ir dėl jos įvesti karantinai šiemet darė didžiausią įtaką būsto rinkai. Ilgalaikis pandemijos poveikis jausis ir kitąmet, todėl turėtų išlikti šiemet atsiradusios tendencijos – didės plotas projektuojamuose ir statomuose naujuose butuose bei namuose, rekordinis šių metų individualių namų pardavimas kitąmet tikriausiai taip pat bus sumuštas, prognozuoja rinkos ekspertai.

Komentarai

komentarai(-ų)