Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

Danijos ir Britanijos ambasadoriai atkreipė dėmesį į susirūpinimą dėl naujos gamyklos Alytuje

Į verslo ir vietos bendruomenės susirūpinimą, kurį sukėlė , dėmesį atkreipė Danijos Karalystės ambasadorius Hans Brask ir Jungtinės Karalystės ambasadorius Brian Olley. Ambasadoriai šį klausimą aptarė praėjusį penktadienį vykusio susitikimo metu. Rugpjūčio mėnesį jie planuoja apsilankyti Alytuje ir aptarti situaciją su vietos verslo bendruomene ir vietos administracijos atstovais.

Bendrovės „MS LT01“ planuojama uolienų perdirbimo gamykla ir viešai paskelbta jos Poveikio aplinkai vertinimo ataskaita sukėlė didelį Alytaus pramonės parke veikiančių įmonių ir miesto bendruomenės susirūpinimą. Remiantis poveikio aplinkai vertinimo ataskaita, būsimoje gamykloje ketinama laikyti ir naudoti didelį pavojingų cheminių medžiagų kiekį, o planuojami cheminiai procesai, nepasirūpinus tinkamomis saugumo priemonėmis, gali kelti pavojų šioje zonoje dirbančių ir aplinkui gyvenančių žmonių sveikatai.

Dėl šios gamyklos į Aplinkos ministeriją jau kreipėsi Alytaus pramonės parke veikiančios bendrovės „Haltex“, „Jakobsen Home“, „Snaigė“, ESO, „Alytaus Melga“. „Jakobsen Home Co“ direktorius Esben Jakobsen jau anksčiau žiniasklaidai teigė, kad tokio objekto, koks šiuo metu planuojamas, atsiradimas šalia kelia didelę riziką, todėl dėl savo ir savo darbuotojų saugumo įmonė bus priversta galvoti apie savo veiklos iškėlimą.

Šiuo metu papildomą nerimą kelia tai, kad Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą pristačiusios bendrovės atstovai nėra atsakę į šalia veikiančio verslo bei vietos bendruomenės klausimus dėl būsimos gamyklos saugumo. Be to, nors minėtą ataskaitą vertina atsakingos valstybės institucijos, sprendimai nėra priimti, o leidimai kol kas nesuteikti, būsimos gamyklos pastato rekonstrukcijos darbai vyksta, o bendrovės „MS LT01“ atstovai viešai tvirtina, kad gamykla savo veiklą pradės iki šių metų pabaigos.

Komentuoja UAB „MS LT01“ įmonės vadovas Andrius Stasiukynas :

Suprantame žmonių susirūpinimą, kadangi chemijos pramonė vis dar yra apipinta įvairiausiais mitais, neretai prasilenkiančiais su tikrove. Vokietijoje, Lenkijoje ir kitose Europos šalyse veikia šimtai įmonių, savo gamybos procese naudojančių sieros rūgštį ir kitas panašias medžiagas, tačiau jos nekelia jokio pavojaus, kadangi laikomasi visų aukščiausių saugumo reikalavimų.

Alytuje jau ne vienerius metus veikia kitos chemijos pramonės įmonės, kurios per ilgametę veiklą nesukėlė jokio pavojaus. Puikiai suprantame savo veiklos specifiką, taip pat prisimename Alytaus Pramonės rajone neseniai nutikusį rimtą incidentą, nuvilnijusį per visą Lietuvą. Todėl saugumui skiriame itin didžiulį dėmesį ir gamybos procesą pradėsime tik tuomet, kai gausime visus reikalingus leidimus iš atsakingų priežiūros institucijų. Iškastinių mineralinių uolienų perdirbimo gamyklos gamybos procesui bus naudojama tik sertifikuota įranga, pagaminta Vokietijoje, Italijoje, Lietuvoje. Mūsų gamyklos patalpose jau lankėsi specialistai iš Statybos inspekcijos bei Aplinkos apsaugos agentūros, kurie vizitų metu neturėjo jokių pastabų. Ir toliau bendradarbiaujame su visomis valstybinėmis institucijomis, kad būtų užtikrintas maksimalus saugumas mūsų gamykloje.

Pastaruoju metu sulaukiame daugybės klausimų iš Alytaus gyventojų, valdžios atstovų bei kitų suinteresuotų šalių. Noriu patikinti, kad į visus šiuos klausimus atsakysime per artimiausias savaites. Savo ruožtu tikimės sklandaus bendradarbiavimo bei dialogo su kaimynystėje įsikūrusiais verslais, todėl lauksime kvietimo sudalyvauti susitikime su ambasadoriais ir mielai priimsime juos gamyklos patalpose.

 

Kitos naujienos

Jaunosios kartos dainininkas ir muzikos kūrėjas Dovi Mi pristato naujausią savo darbą – kūrinį „C...

Per šventes ženkliai pasunkėja pirkinių krepšiai ir atliekų konteineriai. „Dar nebuvo tokių švenč...

Kviečiame pasiklausyti pokalbio su Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininke, edukatore Gita Jak...

Artėjantis didžiausias Lietuvoje džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ paskutinį balandžio savaitgalį pakvies ž...