Dėl Alytaus mero posto antrame ture varžysis G. Daukšys ir N. Cesiulis

 

Alytuje dėl miesto mero posto antrajame ture susigrums komiteto „Už Alytų“ atstovas 55-erių verslininkas Gediminas Daukšys ir socialdemokratas 37-erių dabartinis tarybos narys Nerijus Cesiulis.

Suskaičiavus balsus 20-yje iš 23-ejų apylinkių, G. Daukšys surinko 19 proc. rinkėjų balsų, o N. Cesiulis – kiek daugiau nei 18 procentų. Trečias likęs buvęs miesto meras Česlovas Daugėla surinko apie 13 proc. rinkėjų balsų.

Dėl Alytaus mero posto antrame ture varžysis G. Daukšys ir N. Cesiulis

„Visi užsivedę, nusiteikę labai pozityviai (…) Mes taip ir tikėjomės antrojo turo. Turime pasiruošę planą antram turui, tikiuosi, kad jį įgyvendinsime ir laimėsime rinkimus. Tikimės, kad laimėsime mero rinkimus ir gausime daugiausia balsų. Turėjome planą ir įvykdėme visas priemones, kurias buvome suplanavę ir net daugiau“, – BNS sakė G. Daukšys.

N. Cesiulis teigė, kad tokių rezultatų tikėjosi. Pasak jo, kovą antrame ture prieš G. Daukšį bus galima pavadinti ir „kartų kova“.

„Rezultatus vertinu pakankamai gerai, manau, kad miestiečiai tinkamai pasirinko kandidatus. Buvo nuoseklus darbas visą kadenciją, įsiklausymas, tai situacija gera. Laukia antras etapas ir stengsimės jį laimėti“, – BNS teigė N. Cesiulis.

Tuo metu 26 mandatų dalybose po penkis mandatus gali gauti komitetas „Už Alytų“ ir socialdemokratai. Keturis mandatus turėtų gauti konservatoriai, po tris – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Č. Daugėlos vadovaujamas komitetas, po du – komitetas „Alytaus piliečiai“ bei Lietuvos centro partija, po vieną – liberalai ir „darbiečiai“.

„Manau, neblogai. Judėjimui sekėsi neblogai. Manau, kad geras rezultatas. Pažiūrėsime, kaip baigsis su galutinėmis vietomis taryboje, ypač žinant tai, kad Alytus tradiciškai buvo partijų kontroliuojamas miestas“, – BNS rezultatus įvertino „Už Alytų“ pirmininkas Tomas Pačėsas.

Miestui iki šiol vadovavęs buvęs policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius nekandidatavo nei į tarybą, nei siekė mero posto. Jo komitetas „Alytaus piliečiai“ į merus kėlė buvusią žurnalistę ir tarybos narę Viliją Ramanauskienę, ji surinko beveik 8 proc. balsų.

Antrasis merų rinkimų turas vyks kovo 17 dieną.

Komentarai

komentarai(-ų)