Dėl karantino vandens vartojam ne mažiau, tik kitose vietose

Prenumeruokite „FM99 radijo podcast’ą“ ir įdomiausius bei svarbiausius pokalbius klausykite Jums patogiu metu.

Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

„Dzūkijos vandenys“ direktorius Jurijus Červiakovskis ir gamybos departamento vadovas Leonas Mackevičius

Kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena. Apie tai, kokį vandenį gauna alytiškiai bei UAB „Dzūkijos vandenys“ veiklą FM99 šiandien kalbėjosi su „Dzūkijos vandenys“ vadovu Jurijumi Červiakovskiu.

Pasak J.Červiakovskio, įmonė įdeda daug pastangų į saugaus ir kokybiško vandens tiekimą – atnaujina senus įrenginius, stotyse vanduo išvalomas nuo perteklinės geležies, mangano ir amonio.

„Yra atnaujintos abi vandentiekio stotys (Pulko ir Putinų gatvėse), šie darbai jau baigti ir alytiškiams jau yra tiekiamas tikrai kokybiškas geriamas vanduo (…) stotyse mes pašaliname geležį, manganą ir amonį“, – pasakojo „Dzūkijos vandenys“ vadovas.

„Dzūkijos vandenys“ rūpinasi ne tik alytiškiams tiekiamo vandens kokybe, bet ir nuotekų, vandentiekio sistemomis. Per žiemą nebuvo jokių netikėtumų, tačiau įvairiose vietose buvo užšalę 10 vandentiekio įvadų. Ir nors kelis kartus į vandentiekį subėgo per daug vandens, tačiau vandentiekio stotys su tuo susitvarkė be didesnių problemų.

J.Červiakovskio teigimu, per pandemiją ir karantiną sunaudojamo vandens kiekis nepasikeitė, tačiau pasikeitė vandens suvartojimo pasiskirstymas.

„Vartojimas yra pasiskirstęs tokiu pačiu kiekiu, bet pasiskirstęs skirtingai, pavyzdžiui jeigu vandens nenaudoja įstaigos, kuriose lankosi mažiau žmonių, tai visa tai yra perėję pas buitinius vartotojus namuose“, – pasakojo vadovas.

Dalis Alytaus namų – vis dar nuotekas leidžia bet kur

Alytuje vis dar yra 500 namų, kurie yra neprijungti prie miesto nuotekų valymo sistemos. „Dzūkijos vandenys“ vykdo projektą, kurio metu 150 sklypų bus prijungti prie nuotekų valymo sistemos. Pirmiausia prijungti bus socialiai remtini žmonėms, tačiau po to prisijungti galės ir visi pageidaujantys, visa tai bus daroma gyventojams nemokamai. Prie nuotekų ir vandentiekio sistemų prijungti visus likusius Alytaus gyventojus kainuotų apie 7 mln. Eurų.

Įmonės vadovo teigimu, naujoji vandens valymo stotis prie Didžiosios Dailidės ežero veikia be trikdžių ir ežero vanduo jau valomas. 

„Šiais metais ženkliai poveikis gal ir nepasijaus, bet turėtų atsigauti gyvieji organizmai, kurie gyvena ežere“ , – kalbėjo J.Červiakovskis.

Nauja vandens stotelė – Jaunimo parke

Vienas didžiausių šių metų projektų – Ulonų g. vandentiekio ir kelio rekonstrukcija, projekto vykdymo metu aplinkiniai gyventojai ir įmonės patirs nepatogumų, bet tikimasi, kad tai netruks ilgai. 

Taip pat Jaunimo parke planuojama įrengti naują vandens stotelę žmonėms ir jų augintiniams.

Pandeminis laikotarpio problemos neaplenkė ir „Dzūkijos vandenų“: abonentinė tarnyba galėjo veikti tik iš anksto susitarus su vartotoju, taip pat daug sunkiau žmonių sklypuose keisti apskaitos prietaisus. Plačiau klausykite pokalbyje su “Dzūkijos vandenų” vadovu.

Komentarai

komentarai(-ų)