„Dienos tema“ – Alytus išsirinko naują merą. Kokie bus trys pirmieji darbai?

 

Po savivaldos rinkimų daugiausiai savivaldybių vadovaus socialdemokratai – ne išimtis ir Alytuje – čia išrinktas naujas meras, socialdemokratas Nerijus Cesiulis. Sekmadienį vykusiuose savivaldos rinkimuose, per antrąjį turą išrinktas Cesiulis surinko kiek daugiau nei 57 proc. balsų ir aplenkė visuomeninio komiteto „Už Alytų“ kandidatą Gediminą Daukšį, pelniusį beveik 41 proc. rinkėjų simpatijų. Plačiau apie laukiančius svarbiausius darbus, apie tai kaip jaučiasi po pergalės naujasis meras klausykite interviu.

Naujasis Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis

Save pozicionuojantis kaip naujosios kartos politiku, Nerijus Cesiulis sako, kad pirmiausiai bandys į miestą pažvelgti kitaip ir rasti dialogą tarp visų kartų: „kai vaikščiojome daugiabučiuose, daug kalbėjome su žmonėmis. Vieniems reikia praplėsti aikšteles, tuo metu vyresni žmonės sako, kad jokių aikštelių nereikia, jie nori, kad žydėtų gėlės, o jaunai šeimai reikia vaikų žaidimų aikštelės. Mes turime rasti santykį tarp vienų ir kitų, nes vieniems kamuolys žaidimų aikštelėje bumpsi, o kiti tiesiog neturi kur žaisti.“

Paklausus, kokie bus trys pirmieji darbai, tapus miesto meru, pašnekovas sako, jog pirmiausiai aplankys savivaldybės įstaigas ir pažiūrės, kokios yra tikrosios problemos, o ne tos, kurios yra „ant popieriaus“. Taip pat žada susitikti su savivaldybės atstovais bei tarnautojais ir išsiaiškinti, kokius projektus bus galima tęsti toliau, o kas šiuo metu stringa, kad būtų galima inicijuoti pokyčius bei šnekėtis su kiekvienu savivaldybės tarnautoju, kas anksčiau buvo daroma gerai, o ką reikėtų tobulinti.

 

Taip pat šnekėjome ir su kolega žurnalistu, alytiškiu, šiuo metu dirbančiu naujienų portale 15min.lt  Lukrecijumi Tubiu. Kviečiame pasiklausyti jo įžvalgų apie šiuos rinkimus tiek Alytaus mieste, tiek rajone, tiek visoje Lietuvoje.

Žurnalistas Lukrecijus Tubys (asmeninio archyvo nuotr.)

Komentarai

komentarai(-ų)