„Dienos tema“ – kokie pokyčiai laukia Alytaus viešojo transporto?

„FM99“ eteryje vyko pokalbis apie Alytaus viešojo transporto pokyčius. Laidos metu buvo diskutuota, kokių pokyčių reikia viešajam transportui bei kokiomis problemomis susiduria keleiviai. Studijoje viešėjo Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė, VšĮ „Alytaus infrastruktūra“ Viešojo transporto administravimo skyriaus vadovė Diana Klimenkienė ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyresnioji specialistė Rima Savulionienė.

 

Miesto vadovai sako sulaukiantys nusiskundimų dėl mikroautobusų važiavimo ne pagal grafiką, vairuotojų kultūros. Nepatogu ir tai, jog nėra įvesto elektroninio, nuolatinio bilieto, kuris itin patogus keleiviams kasdien važiuojantiems į darbą ar mokyklą. Alytuje paslaugas teikia 16 vežėjų, su kuriais sutartis baigiasi 2017 metais. Tuomet bus skelbiamas naujas konkursas. 2018 metais ketinama atnaujinti ir tobulinti Alytaus viešojo transporto sistemą.

Laidos metu buvo diskutuota, kokių pokyčių reikia viešajam transportui bei kokiomis problemomis susiduria keleiviai (FM99 nuotr.)

Naujajame konkurse bus siekiama neriboti konkurencijos ir sudaryti galimybę pirkime dalyvauti visiems norintiems. Perkančioji organizacija pirkimo metu įsipareigoja užtikrinti tiekėjų konkurenciją ir nediskriminuoti tiekėjų bei neapriboti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų galimybių dalyvauti šiame pirkime bei sudaryti galimybę dalyvauti tiekėjų grupėms ar tiekėjams, pasitelkiant subtiekėjus. Taip pat sudaryta galimybė smulkesniems tiekėjams ir dabartiniams vežėjams kooperuotis ir dalyvauti konkurse kaip ūkio subjektų grupėms, sudarant Jungtinės veiklos sutartis, tam, kad taptų labiau konkurencingi ir pajėgūs finansiškai konkuruoti lyginant su kitomis ne tik Lietuvos, tačiau ir tarptautinio masto didesnėmis įmonėmis.

Ką reikia keisti Alytaus viešojo transporto sistemoje?

Peržiūrėti rezultatus

Paslaugas naujais maršrutais vežėjas turės pradėti teikti nuo 2018 m. sausio 1 d. Vežėjas maršrutus aptarnauti galės ne senesnėmis nei 14 metų, 29 vnt. – M2 klasės miesto tipo autobusais, kurie sertifikuoti ne žemesniam kaip Euro 5 taršos emisijos standartui. Pakaitiniai autobusai turės atitikti tuos pačius reikalavimus.

Alytaus viešojo transporto sistemoje atsiras mėnesis bilietas. Pateikiame dar negalutines elektroninio bilieto kainas

 

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)