„Dienos tema“ – politinė situacija kaista. Tai atsispindi sprendžiant ir Alytaus miesto ūkio problemas

FM99 pokalbis su Alytaus miesto vadovais.

 

Kuo gyvena ir kvėpuoja Alytus? Kiekvienas turi savo nuomonę. FM99 studijoje  tiesioginiame eteryje apie savivaldybei priklausančių įmonių efektyvų valdymą, bendrų problemų su kaimynine Alytaus rajono savivaldybe sprendimus bei verslo ir darbo rinkos situaciją.

Nepriklausomų valdybų kūrimas, anot miestų vadovų – mero Vytauto Grigaravičiaus bei vicemero Tautvydo Tamulevičiaus, turėtų pagelbėti savivaldybės priklausančias įmone valdyti efektyviau.  „Valdybos leis įmonėse praplėsti profesionalų komandą, kuri padės paruošti reikalingus sprendimus įmonių vystymuisi bei problemų sprendimui“,-  sakė vicemeras Tautvydas Tamulevičius.   Šiuo metu yra paskelbtas konkursas į dvi iš trijų nepriklausomų valdybos narių vietas.

sdr

Palietus Alytuje esančią Pramonės gatvę ir toje teritorijoje esančias problemas vicemeras užsiminė, jog Pramonės gatvės apšvietimo klausimas bei kiti realūs darbai realiai prasidės kitais metais. Meras paminėjo, kad didesnė dalis čia įsikūrusių verslininkų bendradarbiauja ir kalba noriai. Tiesa, šioje teritorijoje itin aktualūs žemės  nuosavybės klausimai, o jie kaip žinia sprendžiami nelengvai.

Pastaruoju metu miesto vadovai lankosi mieste veikiančiose įmonėse. Paklausti, ar verslininkai kalba apie investicijas ir plėtrą, darbo vietų kūrimą, gamybos pajėgumų didinimą, miesto vadovai vienbalsiai tvirtina, jog tai įmonės planuoja.  „Verslininkai tyliai dirba savo darbą, kuria darbo vietas, rūpinasi plėtros galimybėmis. Tiesa, pastebi, kad plėsdami verslą darbdaviai nerimauja dėl darbuotojų, ar pavyks juos rasti“, – sako Vytautas Grigaravičius. Beje, pastaruoju metu pasirodė informacija, jog Alytuje yra net keli šimtai laisvų darbo vietų, tačiau trūksta žmonių, galinčių jas užimti.

Vicemeras Tautvydas Tamulevičius pastebėjo, jog nerimą pasėjo ir “Coca- Cola“ įmonės pasitraukimas iš Lietuvos ir Alytaus. Tačiau anot jo, „įmonėje dirbę darbuotojai, ko gero, suras darbo vietas Alytuje, nes jie yra kvalifikuoti ir motyvuoti. Dar vienas svarbus dalykas, susijęs su “Coca- Cola“ pasitraukimu iš Lietuvos,  tai įmonės pastatai, kurie lieka Alytuje. Šie pastatai patrauklūs,  esančiose patalpose gali iš karto kurtis verslas, ir praktiškai pradėti gamybą. Tokių pastatų, nereikalaujančių didelių investicijų ir leidžiančių praktiškai iškart pradėti gamybą,  Lietuvoje nėra daug“.

Pokalbyje aptartas Alytaus miesto ir rajono savivaldybių bendradarbiavimas.  Alytaus miesto ir rajono savivaldybės yra įsikūrusi viena kitos. Bendrų problemų netrūksta. Anot mero Vytauto Grigaravičiaus,  „savivaldybės labai persipynusios.  Yra mieste objektų priklausančių rajono savivaldybei (pavyzdžiui Alytaus poliklinika), gatvės priklausančios abiem savivaldybėm, pėsčiųjų dviračių tiltas taip pat siekia kelią, vedantį į sodų bendriją, o jis priklauso Alytaus rajono savivaldybei“. Anot mero, problemos sprendžiamos kartu, tad santykiai šiuo metu tarp savivaldybių pakankamai tamprūs.

Pokalbio pabaigoje paliesta savivaldybės administracijos struktūros pakeitimų tema. Meras pastebėjo, kad  „kažkas specialiai skleidžia gandus, kad visi administracijos darbuotojai gaus atleidimo lapelius. Paneigėme tą žinią“.

Anot miesto vadovo Vytauto Grigaravičiaus,  „politinė situacija kaista, laikas iki vasaros bus karštas ir sudėtingas“

 

 

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)