Dietologė Kristina Jasmontienė: „Dievinu maistą“

Manau, jog jei ne kiekvienas mūsų, tai dažnas yra pagalvojęs apie dietą arba ją išbandęs. Apie mitybą kalbama, rašoma, ji aptariama vakarėlių metu, per kavos pertraukėles darbe ir dar dievai žino kur, tačiau ši tema neišsemiama ir vis randa naujų šaltinių.

 

Vija ir K. Jasmontienė

Vis dėlto, neabejotinai, patikimiausias informacijos šaltinis šia tema – gydytojas dietologas.

Taigi, studijos viešnia 14 metų darbo praktiką turinti gydytoja dietologė Kristina Jasmontienė, paklausta, kada dažniausiai žmonės susirūpina mityba ir sveiku svoriu atsako, jog labiausiai savo svoriu susirūpinama pavasarį, prieš Kalėdų periodą ir prasidėjus metams. Sunku pasakyti ar tai suaktyvėja dėl švenčių metu suvalgytų pernelyg didelių kiekių maisto ir po to sekančios savigraužos, ar su naujais metais žmonės pradeda naują gyvenimo būdą, galbūt pavasarį jau matuojami maudymosi kostiumai, o prieš šventes – išeiginės eilutės. Gal tai lemia kitos priežastys, žinomos tik patiems dietologo pacientams.

Kristinos teigimu, klaidinga tvirtinti, jog dieta ir sveika mityba reikalinga atsikratyti svorio ir padailinti formas. Gydytojos nuomone, labai svarbu tinkamai parinktas maistas pagal kiekvieno paciento sveikatos būklę, o pirmoje vietoje yra sveikata.

Paklausta ar kiekvienas žmogus gali tapti lieknu, Kristina atsako, jog kiekvienas gali turėti sveiką svorį.

 

Kodėl pacientai kartais nepasiekia trokštamo rezultato? Atsakymas paprastas, dėl motyvacijos stokos. Pirmiausia turi pats norėti pasiekti rezultato, o tuomet bendrų pastangų su gydytoju dėka bus galima pasidžiaugti gera sveikata ir pagražėjusiu kūnu.

„Dievinu maistą. Mėgstu valgyti, mėgstu gaminti, mėgstu eksperimentuoti“, – apie savo mitybą kalbėjo Kristina.

Kaip maitinasi dietologė, kur slypi vaikų nutukimo paslaptis, ką lemia šeimos maitinimosi įpročiai ir tradicijos? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus išgirsite išklausę „Papasakok man“ su Vija laidos įrašą.

Komentarai

komentarai(-ų)