Sveikatos priežiūros ir socialinės paslaugos Alytuje: reikia sukurti nenutrūkstamą grandinę

Soc 20150408_141925

Diskusijos dalyviai

Alytaus miesto savivaldybėje vyko diskusija dėl socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo vienišiems, sunkiai sergantiems bendruomenės nariams. Jų poreikis didelis, o pagalbos grandinė „sutrūkinėjusi“ teigė  susitikime dalyvavę nevyriausybinių organizacijų atstovai. Konstatuota, jog medicininę pagalbą Alytuje teikia Alytaus poliklinika, Alytaus apskrities ST. Kudirkos ligoninė, tačiau anot pastarosios direktoriaus, A. Vasiliausko „spraga yra toje vietoje, kai žmogus iš medikų rankų iškeliauja į niekur“. Poliklinikos direktorius V. Kovaliovas pristatė jo vadovaujamos įstaigos vykdomą pilotinį projektą dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo. Projektas įvertintas gerai, tačiau aišku, kad jo apimtys neatitinka realaus poreikio.

Soc 20150408_141932

Diskusijos dalyviai

Sukurti vieningą sistemą bandoma jau penkerius metus. Iniciatyvos ėmėsi „Tėviškės namai“ pasiūlę sutekti visų šioje srityje dirbančiųjų pajėgas, kad prireikus medicininės ar socialinės pagalbos sergantis žmogus ar jo artimieji žinotų, kur kreiptis. Kalbėta apie galimą įgyvendinti projektą  „Labas rytas, kaimyne“ galimybes.

Susitikime dalyvavus Lietuvos neįgaliųjų forumo vadovė Henrika Varnienė  kalbėjo apie tai, jog dabar daug dėmesio skiriama, kaip kuo daugiau paslaugų suteikti namuose, o ne įvairiose įstaigose. Tai kainuoja gerokai pigiau, o dažnai ir pačiam paslaugos gavėjui ar jo šeimos nariams yra priimtiniau.

Soc 20150408_142044

Diskusijos dalyviai E. Balaika, H. Varnienė

Po keletą valandų trukusių diskusijų nuspręsta, jog Alytaus miesto savivaldybės socialinės paramos skyrius, kartu su VšĮ „Tėviškės namais“ surinks visą informaciją apie Alytuje veikiančias ir sveikatos priežiūros bei socialines paslaugas teikiančias įstaigas ir organizacijas. Vicemerė Nijolė Makštutienė pažadėjo, jog šie darbai bus perduoti naujai miesto valdžiai, su kuria turės būti aptariami ir finansavimo klausimais.

 Kitas susitikimas ir tolimesnė diskusija apie atliktus namų darbus turi vykti iki birželio 1 dienos.

Komentarai

komentarai(-ų)