Drama Mažeikių rajone. V.Grigaravičius pataria ką daryti tokios situacijos metu

Šios dienos netikėta drama, kai Mažeikių rajone, Birbiliškės kaime, ginkluotas vyras nušovė 40-ies metų policijos pareigūną bei sužalojo dar vieną pareigūnę. Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis informavo, jog policija gavo pranešimą, kad vyras psichologiškai smurtauja prieš moterį. Jiems atvykus į nurodytą vietą, kur vyras galėjo būti, jis pradėjo šaudyti.

FM99 kalbino buvusį generalinį komisarą Vytautą Grigaravičių ir teiravosi, ką žmonėms reikėtų daryti tokiu atveju:

Toks atvejis jau kurį laiką Lietuvoje nebuvo girdėtas. „Neeilinė situacija, skaudi, tragiška“ – sako V. Grigaravičius, „vis dėlto, tokių situacijų būna. Tokias situacijas sudėtinga spręsti, nes gali atsidurti tarp kūjo ir priekalo“.

Kodėl  iškyla tokios situacijos, negali pasakyti, ypač, jei nežinai, kokia yra to žmogaus šeimyninė situacija, kokia emocinė būsena.

Pasak V. Grigaravičiaus „šis žmogus gyvenimą baigs pats arba stengsis išvykti iš savo besislapstymo vietos. Jei nuspręs bėgti, yra galimybė, kad atsiras ir daugiau aukų, pasitaikančių jo kelyje. Gali būti, kad jis pasiduos, bet gali būti ir taip, kad jis eis iki galo, paklius į kalėjimą arba… paties pasirinkta bausme. “

Tad ką gi daryti žmonėms, kaip elgtis tų apylinkių gyventojams? „Jokiais būdais neimti pakeleivių, automobilius stabdančių asmenų. Tokiu būdu įtariamasis gali bandyti pasprukti iš šalies. Žinoma reikia informuoti policijos pareigūnus skambinant 112. Geriau daugiau informacijos. Tokia informacija gali tik paspartinti bėglio paiešką.“

Tokiais atvejais yra paruošti specialūs reagavimo planai „ policininkai dirba pagal iš anksto numatytus šablonus“.

Į į įvykio vietą išsiųstos gausios Telšių, Klaipėdos ir Šiaulių apskričių pareigūnų pajėgos, policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai. Į įvykio vietą taip pat išvyko ir vidaus reikalų ministrė R.Tamašunienė bei policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Komentarai

komentarai(-ų)