Druskininkų savivaldybė ir Tarybos dauguma ieško būdų, kaip išspręsti susidariusią situaciją dėl sanatorijos „Belorus“ ir padėti ten dirbantiems žmonėms

Druskininkų savivaldybė ir Tarybos dauguma ieško būdų, kaip išspręsti susidariusią situaciją dėl sanatorijos „Belorus“ ir padėti ten dirbantiems žmonėms.

„Pandemija Druskininkuose išaugino bedarbystę iki 18,9 proc. Išvarius sanatorijos darbuotojus į gatvę šie skaičiai dar labiau augs“

Šiandien Druskininkų savivaldybės Tarybos dauguma kreipėsi į LR Prezidentą Gitaną Nausėdą, Europos Komisijos Pirmininkę Ursula von der Leyen, Europos Komisijos narį Virginijų Sinkevičių, Užsienio reikalų ministeriją Seimo komitetus, prašydami skubos tvarka išnagrinėti susidariusią socialiai jautrią situaciją išsaugant įstaigą ir darbo vietas.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas savo poziciją išsakė socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Šiandien su Druskininkų savivaldybės Tarybos narių dauguma kreipėmės į mūsų Prezidentą G. Nausėdą, Europos Komisijos Pirmininkę Ursula von der Leyen, Europos Komisijos narį V. Sinkevičių, Užsienio reikalų ministeriją ir Seimo komitetus bei frakcijas prašydami padėti išspręsti susidariusią situaciją dėl sanatorijos „Belorus“ ir išsaugoti įstaigos veiklą bei darbuotojų darbo vietas.Nei aš, nei besikreipiantys Tarybos nariai nekvestionuojame sankcijų taikymo Baltarusijos režimui reikalingumo, o kalbame apie konkrečią situaciją ir konkretų objektą.

Visą Tarybos narių kreipimąsi galite perskaityti čia: bit.ly/3i4ZnCO

Mes visi padarome klaidų. Bet padarius tokią klaidą, nuo kurios nukenčia eiliniai žmonės – jiems ir jų šeimoms gresia likti be pajamų, o kai kuriems ir gyvenamojo būsto, o Druskininkams vietoj sutvarkytos ir veikiančios įstaigos gresia turėti dar vieną pastatą-vaiduoklį išdaužytais langais kurorto centre – TOKIĄ KLAIDĄ PRIVALOME TAISYTI NEDELSIANT.Todėl įsigilinkime ir priimkime teisingus reikiamus sprendimus.Viešoje erdvėje paleistas gandas, kad neva minėtą sprendimą dėl sankcijų taikymo sanatorijai priėmė pats bankas yra nerealus, prasilenkiantis su bet kokia logika ir, manau, net su teise. Svarstymai į gatvę išėjusiems 400-ams žmonių mokėti pašalpas mano supratimu yra trumparegiški, neprotingi ir neturintys perspektyvų. Pandemija Druskininkuose išaugino bedarbystę iki 18,9 proc. Išvarius sanatorijos darbuotojus į gatvę šie skaičiai dar labiau augs. Kodėl Latvijoje, Jūrmaloje, to paties steigėjo įsteigta identiška sanatorija veikia ir jai netaikomos jokios ES sankcijos? Gal Latvija priima logiškesnius sprendimus, nei uždaryti socialinį objektą veikiantį gydymo srityje? Labai tikiuosi, kad su teisininkų ir Europos Sąjungos atstovų pagalba pavyks išsiaiškinti ir išspręsti šią situaciją mūsų žmonių labui.

Komentarai

komentarai(-ų)