Druskininkuose sanatorijos „Belorus“ darbuotojai rengia akciją

Europos Sąjungos  sankcijų paveiktos Druskininkuose esančios „Belorus“ sanatorijos darbuotojai teigia kreipiasi į Seimo narius ir Vyriausybės atstovus, prašydami sudaryti specialią darbo grupę gydymo įstaigos situacijai spręsti, parlamentarų prašoma dar kartą peržiūrėti ES taikomas sankcijas, įvertinti sanatorijos darbo specifiką, darbo pobūdį, finansavimo šaltinius ir išspręsti situaciją „ne drastiškomis priemonėmis“. „Priešingu atveju beveik 400 darbingo amžiaus žmonių atsidurs gatvėje be jokių socialinių garantijų ir ateities perspektyvų“, – pabrėžė sanatorija. Taip pat prašoma užtikrinti, kad pandemijos metu darbuotojams būtų mokamos prastovos. Sausio 12 dieną, antradienį rengia akciją, kurios metu visuomenei nori išreikšti savo poziciją – FM99 pasakoja įstaigos Darbo tarybos pirmininkas Vladislavas Šaruckij

Anot sanatorijos, joje dirba 393 darbuotojai, iš kurių 350 yra Lietuvos piliečiai, ji yra viena didžiausių mokesčių mokėtojų Druskininkuose. „Esame atviri ir norime išsaugoti savo darbo vietas bei užmegzti dialogą su šalies valdžia, bet jeigu nepavyks to padaryti neatmetame ir mitingų galimybės, nes nebeturime ko prarasti“, – tvirtina sanatorija. Seime šiuo metu svarstomos pataisos, kurios leistų mokėti specialias išmokas Europos Sąjungos sankcijų paveiktos Druskininkų sanatorijos „Belorus“ darbuotojams. Sanatorijos darbuotojai buvo likę be pajamų, kai įstaigos sąskaitos buvo įšaldytos Europos Sąjunga įvedus sankcijas Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai Vyriausiajai ūkio valdybai. Dėl pritaikytų sankcijų pajamų už gruodžio mėnesį laukė beveik 400 sanatorijos darbuotojų. „Belorus“ sanatorijos atvejis yra pirmasis Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įmonei pritaikomos tarptautinės sankcijos.Reaguodami į susidariusią situaciją, kai neišsiaiškinus ir neįsigilinus įstaigai nepagrįstai ir drastiškai buvo pritaikytos ES sankcijos, VšĮ sanatorija „Belorus“ darbuotojai sausio 12 dieną, antradienį rengia akciją, kurios metu visuomenei nori išreikšti savo poziciją .Kaip rašoma pranešime – VšĮ sanatorija „Belorus“ dirba pagal Lietuvos įstatymus ir yra viena didžiausių mokesčių mokėtojų Druskininkuose, joje didžioji dalis darbuotojų yra Lietuvos piliečiai, kurie šiandien dėl neteisingo sankcijų taikymo yra atsidūrę aklavietėje ir nori pasisakyti dėl savo įstaigos ir galimybės gyventi oriai. Dėl sankcijų taikymo nukenčia ir paprasti Baltarusijos žmonės, šeimos, auginančios neįgalius vaikus. 

Praėjusią savaitę įstaigos darbuotojų atstovai kreipėsi į LR Prezidentą, Vyriausybę, Seimo narius, tačiau kol kas aiškumo dėl įstaigos, o kartu – ir dėl darbuotojų ateities, nėra. Tam, kad būtų išgirsti sanatorijoje dirbantys žmonės, rengiama speciali plakatų ir gęstančių šviesų akcija.

Seimo nariai, reaguodami į socialinių partnerių pastabas, siūlo tobulinti teisės aktus, numatančius pagalbą tarptautinių sankcijų paveiktų įmonių darbuotojams. Seimo nariai Zenonas Streikus, Linas Kukuraitis ir Tomas Tomilinas pritaria Vyriausybės intencijai, tačiau siūlo skubos tvarka svarstomo Užimtumo įstatymą projektą papildyti nuostatomis, numatančiomis teisinį kelią esant poreikiui pritaikyti tarptautinių sankcijų taikymo išimtis Druskininkų sanatorijos „Belorus“ darbuotojams griežtai laikantis Lietuvos Respublikos ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įgyvendinimo įstatymo, kuris tokias išimtis numato, jei tam pritars Vyriausybė. 

Komentarai

komentarai(-ų)