Dzūkus ir ne tik kviečia dzūkų dainų ir šokių šventė!

 

Birželio 9 d. 18 val. Alytaus kultūros ir komunikacijos centro amfiteatre vyks dzūkų dainų ir šokių šventė. Apie laukiantį smagų renginį radijo stoties „FM99″ studijoje kalbėjomės su Alytaus kultūros ir kumunikacijos centro  pavaduotoja meno ir bendriesiems reikalams Jurgita Guževičiene, Alytaus kultūros ir kumunikacijos centro kamerinio choro „Varsa“ meno vadovu Vidu Simanausku ir šventės režisiere Rūta Mekišaite.

Dzūkų dainų ir šokių šventė

Dzūkų dainų ir šokių šventės projektas yra tęstinis renginys, nes panašaus pobūdžio šventės buvo rengiamos kasmet nuo 1995-ųjų metų (su pertraukomis). Jų esmė puoselėti ir platinti dzūkišką identitetą. Planuojama apjungti Dzūkijos krašto mėgėjiškų šokių kolektyvų bei chorų menines pajėgas ir sukurti dzūkišką meninę programą.

Šiemet  šventė vyks birželio 9 d. 18 val.  Alytaus kultūros ir komunikacijos centro amfiteatre. Šventėje šoks  jaunučių, jaunuolių šokių kolektyvai iš: Alytaus, Santaikos, Miroslavo, Merkinės, Varėnos, Druskininkų, Vilkaviškio,  Marijampolės. Pasirodys jaunučių, jaunių ir miršūs chorai iš: Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Druskininkų, Vilniaus. Taip pat sulauksime svečiuose chorų iš Graco (Austrija) ir Punsko (Lenkija).

Dzūkų dainų ir šokių šventė

Šių metų šventė dedikuota didiesiems Dzūkijos krašto chorvedžiams, Alytaus mišraus choro „Putinas“ įkūrėjui ir ilgamečiam meno vadovui, chorinės muzikos puoselėtojui, Alytaus kultūros premijų laureatui Jonui Vytautui Paviloniui bei kompozitoriui, choro dirigentui, pedagogui Viktorui Budrevičiui.

Komentarai

komentarai(-ų)