„ES – nepraėjęs laikas“ – atliekas rūšiuojam ir vaikus mokom

„ES – nepraėjęs laikas“ –  atliekas rūšiuojam ir vaikus mokom, sako Pietų Lietuvos gyventojai.  Apie Alytaus regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtrą ir vystymąsi, pokalbis su pirmaujančio Lietuvoje Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktoriumi  Algirdu Reipumi.

ARATC direktorius A. Reipas

ARATC direktorius A. Reipas

Daugiau kaip pusė Alytaus regiono gyventojų jaučia moralinę pareigą ir atsakomybę rūšiuoti atliekas.  Maždaug tiek pat , rūšiuotų dar daugiau, jei tai turėtų įtakos  mokesčiui už komunalines atliekas – jis mažėtų. Atlikus tyrimus paaiškėjo, jog  dauguma rūšiuojančiųjų atliekas tam skiria mažiau nei pusvalandį per savaitę: apie 17 minučių sugaištama atliekoms išplauti ir rūšiuoti , dar 10 minučių skiria atliekų išnešimui iki konteinerių.

Tyrimo duomenimis , didžioji dauguma žmonių mano, jog nerūšiuojamos ir neperdirbamos atliekos yra didelė problema. Net 72 proc. apklaustųjų mano, kad rūšiuoti yra gerai ir tai jau tapę įpročiu, apie pusė apklaustųjų teigia, kad atliekų rūšiavimo kokybė pagerėtų, jeigu tai sumažintų mokestį už atliekų tvarkymą arba būtų mokamas atlygis už, pavyzdžiui, už butelių pristatymą į supirkimo punktus. Vis dėlto, atlikus tyrimą  tapo aišku, kad daugiau kaip trečdalis žmonių atliekas rūšiuoja tam, kad sumažintų neigiamą poveikį aplinkai.

Alytaus regionas pirmauja atliekų surinkimo srityje, ARATC vienas pirmaujančiųjų ir Lietuvoje. Šiuo metu kuriama biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo infrastruktūra. Siekiama, kad gyventojams būtų suteiktos visuotinės, prieinamos ir kokybiškos atliekų tvarkymo paslaugas.

„ES – nepraėjęs laikas“. Laida skirta susipažinti su ES paramos lėšomis finansuojamais projektais, vykdomais Dzūkijoje.

ES – nepraėjęs laikas“ klausykite kas antrą antradienį 10.30 val., laida kartojama trečiadienį 19.10 val. ir penktadienį 17.30 val. Laida finansuojama Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos lėšomis

Komentarai

komentarai(-ų)