„ES – Nepraėjęs laikas“: Didžiosios Dailidės teritorijos sutvarkymo darbai vis dar nebaigti

Didžiosios Dailidės sutvarkymo ir pritaikymo rekreacijai laikotarpis jau baigėsi, tačiau darbai dar nebaigti. Darbų vykdymas paskutinį kartą yra nukeltas iki šių metų spalio mėn. Kokie ginčai su rangovais neleido projekto įvykdyti laiku ir kokias pamokas išmoko Alytaus miesto savivaldybė? Apie tai plačiau –  pokalbyje su Alytaus miesto savivaldybės investicijų skyriaus vedėja Neringa Rinkevičiūtė.

Alytaus miesto investi"FM99" studijoje

Alytaus miesto savivaldybės investicijų skyriaus vedėja Neringa Rinkevičiūtė „FM99″ studijoje

Projektą buvo planuota įgyvendinti iki 2012 m. gruodžio 31 d., ir nors baigiamieji darbai vis dar vyksta, 2013 m. vasarą alytiškiai jau galėjo džiaugtis dalinai sutvarkyta Didžiosios Dailidės ežero aplinka ir rekreacijai pritaikytu ežeru. Projekto lėšomis buvo nutiestas pėsčiųjų ir dviračių takas, įrengtos poilsio ir žaidimų aikštelės, valčių prieplauka, apšvietimas, vaizdo stebėjimo kameros ir kt.

Treniruokliai tvarkomoje Didžiosios Dailidės ežero teritorijoje

Treniruokliai ir žaidimų aikštelės tvarkomoje Didžiosios Dailidės ežero teritorijoje

Dailidės ežero teritorijos sutvarkymo projekto pareiškėja yra Alytaus miesto savivaldybės administracija, projektas vykdomas be partnerių. Tikslinės grupės yra miesto gyventojai, svečiai ir potencialūs investuotojai. 92,5 proc. šio projekto išlaidų finansuoja Europos Sąjunga, likusiąją dalį, 7,5 proc. – Alytaus miesto savivaldybė. Paskutiniojo projekto etapo, prasidėjusio 2012-aisiais metais, biudžetas – 870 000 Eur.

Projekto idėja ir tikslas – prisidėti prie Alytaus miesto gyvenamosios aplinkos gerinimo, pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros plėtros, viešųjų erdvių saugumo, patrauklumo investicijoms didinimo, sąlygų geresniam Alytaus estetiniam vaizdui sudarymo, sutvarkant Didžiosios Dailidės ežero aplinką.

Projektuotojai atsižvelgė į išsakytas visuomenės pastabas. Pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros, jungiančios Alytaus piliakalnį bei jo prieigas su Kurorto ir Miško parkais, įrengimo ir šių teritorijų sutvarkymo bei pritaikymo poilsiui ir rekreacijai projektas. Idėja ir tikslas buvo plėsti miesto viešąsias erdves, sutvarkyti aktyvaus poilsio zonas, gerinti gyvenimo kokybę ir aplinką, plėtoti pėsčiųjų ir dviračių takų tinklą, gerinti miesto estetinį vaizdą.

„ES – nepraėjęs laikas“. Laida skirta susipažinti su ES paramos lėšomis finansuojamais projektais, vykdomais Dzūkijoje.

„ES – nepraėjęs laikas“ klausykite kas antrą antradienį 10.30 val., laida kartojama trečiadienį 19.10 val. ir penktadienį 17.30 val. Laida finansuojama Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos lėšomis.

Komentarai

komentarai(-ų)