„ES – nepraėjęs laikas“: inovatyvios technologijos, neįprasti gaminiai ir rinkos visame pasaulyje

Alytuje įsikūrusi Danijos ventiliacinių sistemų gamintojo dukterinė įmonė „FabricAir“. Jos gaminama produkcija yra kiek neįprasta – tekstilinės oro vėdinimo sistemos, kitaip sakant – medžiaginiai ortakiai. Su Europos Sąjungos pagalba įmonė įvykdė tris projektus, kuriems buvo skirta iš viso beveik 5,5 mln. Lt Europos Sąjungos lėšų.Apie šią paramą kalbėjomes su bendrovės „FabricAir“ gamybos vadove Onute Tamulioniene:

Vadovė Ona Tamulionienė

Vadovė Ona Tamulionienė

Prieš pora metų įmonėje buvo įdiegtos inovatyvios technologijos, integruotosios IT sistemos. Pasitelkiant Europos struktūrinių fondų lėšas, pasidalinant finansinę naštą, po 5 milijonus litų, rezultatai pasiekti tikrai neblog, darbo našumas padidėjo daugiau nei 4 kartus.

ES lėšomis buvo pasinaudota ir ieškant bei įsitvirtinant naujas rinkas. Oro vėdinimo sistemos jau eksportuojamos į JAV ir Kinijos rinkas.

Vykdomo projekto metu bus ištirtos JAV ir Kinijos rinkos, perkama informacija apie rinkos dalyvius. Naudojant atliktų tyrimų rezultatus buvo sukurtos tekstilinių vėdinimo sistemų eksporto plėtros strategijos. Gauta parama užtikrino greitesnį projekto rezultatų pasiekimą bei įmonės konkurencingumo augimą. Planuojama, kad Fabric-air AlytusUAB “FabricAir” eksporto augimas per artimiausius metus metus po projekto įgyvendinimo sudarys 193,18 proc.

„ES – nepraėjęs laikas“. Laida skirta susipažinti su ES paramos lėšomis finansuojamais projektais, vykdomais Dzūkijoje.

„ES – nepraėjęs laikas“ klausykite kas antrą antradienį 10.30 val., laida kartojama trečiadienį 19.10 val. ir penktadienį 17.30 val. Laida finansuojama Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos lėšomis

Komentarai

komentarai(-ų)