„ES – nepraėjęs laikas“: pastatyti dumblo įrenginiai sustabdė tiksinčią ekologinę bombą

Alytuje veikia dumblo apdorojimo įrenginiai. Po daugelio metų, juos pastačius ir pradėjus juos eksploatuoti, situacija pagerėjo, sumažėjo užterštumas ir nemalonus kvapas.

Iki šiol karjeruose buvo sukaupta per 300 tūkst. kubinių metrų dumblo. Tai buvo tikslinti ekologinė bomba. Dabar dumblo kiekiai aktyviai šalinami, dabar dumblo per parą apdorojama per 350 kubinių metrų, o išdžiovinus jo tūriai sumažėja 100 kartų. Šiuo metu karjerai natūraliai užželia, tačiau gražios vietos skatina kurtis naujakurius. Nemunas labai arti, šalia yra Bakšių gyvenvietė, labai graži aplinka, sparčiai statosi namai, mūsų priedermė, sutvaryti tą teritoriją. Ieškosime lšėų  tam, kad kuo mažesnė našta kristų ant vartotojų pečių.

UAB „ Dzūkijos vandenys“ direktorius Rolandas Žakas: „20007- 2013 metais nemažai investavome į vandentvarkos ūkį ir į dumblo apdorojimą. Per 10 milijonų eurų investuota į šią statybą. Panašūs įrenginiai veikia dar dešimtyje Lietuvos miestų. Mūsų įrenginiai yra pigesni nei kitur, bet jie veikia gerai. Nusiskundimų neturime. Įrenginiai veikia jau du metus“.

UAB " Dzūkijos vandenys" direktorius Rolandas Žakas

UAB “ Dzūkijos vandenys“ direktorius Rolandas Žakas

Šiuo metu Alytuje išdžiovintas dumblas yra geros kokybės ir jį galima naudoti žemdirbystėje be miškininkystėje. Dumblas yra tikrai niekuo ne blogesnė trąša už daugelį mineralinių. Jame yra azoto ir fosforo, kurie yra ir sudėtinė įprastai naudojamų trąšų dalis. Todėl šiuo metu ieškoma galimybių naudoti dumblą plačiau.

„ES – nepraėjęs laikas“ klausykite kas antrą antradienį 10.30 val., laida kartojama trečiadienį 19.10 val. ir penktadienį 17.30 val. Laida finansuojama Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos lėšomis

Zakas irenginiai_125319

Komentarai

komentarai(-ų)