Apie Europos dienos šventę Alytuje – pokalbis su Arnoldu Pranckevičiumi ir koncertas su pirotechnika ir 3D projekcijomis

Gegužės 10 d. penktadienio vakarą, sutemus vyks vienas pagrindinių Europos dienos Alytuje renginių. Specialiai Alytui sukurtos vizualinės programos „Trimatė Europos naktis“ pagrindinis akcentas- 3D grafika vizualizuotas muzikinis performansas. Rotušės aikštėje ant Alytaus teatro laiptų jau statoma net trijų aukštų scena, kurią dengs didesnis nei 160 kvadratinių metrų specialus ažūrinis ekranas.Fm99 svečias Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius,kuris sako – „Šią ypatingą dieną kviečiame švęsti Dzūkijos širdyje – Alytuje. Mieste, kuris 2003 metų referendume labiausiai tikėjo Europos idėja ir net 95 proc. balsavusiųjų alytiškių tarė tvirtą ir nedviprasmišką „TAIP“ Europai – tai buvo aukščiausias rezultatas visoje Lietuvoje. Alytaus ambicija peržengia kasdienius rūpesčius ir šiandien, inovacijų ir investicijų plėtroje, žiedinėje ekonomikoje ir kuria stiprią, savimi pasitikinčią ir europietišką vietos bendruomenę“

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius

Penktadienio vakaras – laikas, kai galima panaktinėti. Vienas pagrindinių Europos dienos Alytuje renginių miesto gyventojus ir svečius kvies jau sutemus, praneša Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Specialiai Alytui kuriama vizualinė programa „Trimatė Europos naktis“, kurios pagrindiniu akcentu taps 3D grafika vizualizuotas muzikinis performansas. Rotušės aikštėje ant Alytaus teatro laiptų bus pastatyta net trijų aukštų scena, kurią dengs didesnis nei 160 kvadratinių metrų specialus ažūrinis ekranas. Pasitelkus šiuolaikines vaizdo projektavimo technologijas ir jas sinchronizuojant su šviesa bei garsu bus išgaunami magiški vaizdiniai, kurių transformacijos atvers įspūdingas trimates erdves.
Daugiaaukštėje scenoje įsikurs tiek muzikantai, tiek šokėjai, kurių muzikinė programa atspindės 3D vaizdinius. Netrūks ir specialiųjų efektų. Visus renginio dalyvius pasitiks aktorius, renginių vedėjas, dainų ir spektaklių kūrėjas, daiktų išradėjas, gatvės cirko artistas Viačeslavas Mickevičius, kurio šmaikščios įžvalgos apie Europos Sąjungą leis ne tik geriau pažinti mūsų sąjungininkus, bet ir šiek tiek kitu kampu pažvelgti į save.

 

Europos dienos šventę Alytuje – koncertas su pirotechnika ir 3D projekcijomis

Renginio režisierius Dalius Abaris teigia  jog  vakarinė programa, prasidėsiant jau sutemus, sukurta specialiai Alytui. „Pasitelkus šiuolaikines vaizdo projektavimo technologijas ir jas sinchronizuojant su šviesa bei garsu bus išgaunami magiški vaizdiniai, kurių transformacijos atvers įspūdingas trimates erdves“ , teigia renginio režisierius.

Daugiaaukštėje scenoje įsikurs tiek muzikantai, tiek šokėjai, kurių muzikinė programa atlieps 3D vaizdinius. Netrūks ir specialiųjų efektų. Visus renginio dalyvius pasitiks aktorius, renginių vedėjas, dainų ir spektaklių kūrėjas, daiktų išradėjas, gatvės cirko artistas Viačeslavas Mickevičius, kurio šmaikščios įžvalgos apie Europos Sąjungą leis ne tik geriau pažinti mūsų sąjungininkus, bet ir šiek tiek kitu kampu pažvelgti į save.

Iki sutemų sceną užvaldys griausminga grupės BIX koncertinė programa „Tarp Europos ir Honkongo“. Grupės BIX lyderis Saulius Urbonavičius-Samas dalijosi mintimis apie Europą: „Tarp Europos ir Honkongo“ – viena pirmųjų BIX dainų. Kalbanti apie skirtumus tarp totalitarinių Rytų ir laisvos Europos, ji simboliška ir dabar, švenčiant Europos dieną. BIX buvo Lietuvos išsilaisvinimo kovos ištakose, mes su „Roko maršais“ važiavome per visą Lietuvą, o mūsų pirmieji koncertiniai turai vyko Vokietijoje, kai griuvo Berlyno siena. Aš dabar jaučiuosi fantastiškai: esam laisvi pasaulio piliečiai ir niekada taip gerai negyvenom, kaip dabar. „

Nacionalinės Europos dienos šventės Alytuje programa

  •  10.00–15.30 val. Alytaus ekonomikos forumas „Ateitis – miestas be atliekų?“ (Dzūkų alaus restorano konferencijų salėje)
  •  13 val. Teatro „Kitas kampas“ aktoriaus Kirilo Glušajevo #EUandME istorija (Alytaus kolegijoje, Seirijų g. 2)
  • 16 val. Diskusija „ES drauge saugiau“ ir knygos „Žmonės, kurie saugo Europą“ pristatymas. Dalyvauja Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, rašytojas Aidas Puklevičius ir knygos herojai (Alytaus kolegijoje, Seirijų g. 2)
  •  17.30 val. Protmūšis „Europrotai“ su Pauliumi Ambrazevičiumi ir Arnoldu Pranckevičiumi (kavinėje „Spotas“, S. Dariaus ir S. Girėno g. 11)
  •  20.30 val. Gatvės cirko artistas Viačeslavas Mickevičius (Rotušės aikštėje)
  •  21.30  val. Grupės „BIX“ koncertas (Rotušės aikštėje)
  •  22.30  val. Trimatė Europos naktis (Rotušės aikštėje)

Apie renginius internete: https://www.facebook.com/events/453112455458467/

Komentarai

komentarai(-ų)