„Europos klubas“- Europos Parlamento naujokai pratinasi naujoje erdvėje

„Europos klubas“- Europos Parlamento naujokai pratinasi naujoje erdvėje

Europarlamentaras B. Ropė

Europarlamentaras B. Ropė

Šią savaitę į pirmąją sesiją Strasbūre rinkosi naujasis Europos Parlamentas. Išrinkti vicepirmininkai, tvirtinama komitetų sudėtis. Tuo tarpu naujokai susipažįsta su nauja darbo aplinka, bando įsiminti klaidžius koridorius ir matuojasi kėdes, ant kurių teks praleisti artimiausius penkerius metus. Tarp naujokų – ir Lietuvoje išrinkti europarlamentarai Bronis Ropė ir Antanas Guoga.

 Viduje – pirmą kartą

 “Strasbūras man nėra naujas dalykas, atvykdavau į Europos Tarybą kitose upės pusėje. O štai čia yra visai kita specifika. Aplink šį pastatą esu vaikščiojęs daug kartų, bet viduje neteko būti. Užvakar buvau jame pirmą kartą”, – “Europos klubui” pasakojo B.Ropė. Jis neslėpė, kad koridoriai naujokui yra painūs, ir tenka atidžiai žiūrėti, ar išėjai pro tas pačias duris, kaip ir įėjai. Pats Europos Parlamento pastatas Strasbūre jam paliko didelį įspūdį: “daug šalių, daug narių”. Politikas teigė likęs patenkintas tuo, kai pamatė, kokiomis sąlygomis dirba europarlamentarai. Kabinetas, ryšiai, svetainės, praėjimai – visa tai jam tiko, o pati plenarinių posėdžių salė jam pakankamai paprasta ir aiški. B.Ropei buvo įdomu išsiaiškinti, kaip salėje sėdi frakcijos, kokios jų nuostatos. Lietuvis jau buvo susitikęs su savo kolegomis politinėje grupėje, taip pat ir pats prisistatė. Žalieji jį priėmė draugiškai. “Jau buvo keli frakcijos posėdžiai, mane pristatė kaip naują narį iš naujos valstybės. Priėmė džiugiai ir dėmesingai. O su vienu kitu jau prasideda ir kontaktai”, – pasakojo politikas. Jis tikisi susipažinti ir su frakcijos kolegomis iš kitų Baltijos šalių. B.Ropė dirbs Žemės Ūkio ir kaimo komitete, kaip ir pats tikėjosi, o kaip pakaitiniame – Regionų komitete. Jis greičiausiai dirbs ir darbo grupėse dėl Baltarusijos bei Moldovos.

 Kovos prieš biurokratiją

Europarlamentaras A.Guoga su padėjėjais

Europarlamentaras A.Guoga su padėjėjais

 Dar vienas naujokas A. Guoga teigė esąs sužavėtas darbo sąlygomis Europos Parlamente. “Sąlygos dirbti labai geros. O frakcijoje požiūris sutampa. Norime progresyvumo, efektyvumo. Mes siekiame žmonėms duoti ne žuvį, o meškerę, kad jie susikurtų sau gerą gyvenimą”, – dėstė liberalų sąraše išrinktas naujasis Europos Parlamento narys. Kuo daugiau liberalizmo – toks jo mėgstamas šūkis ir tikslas naujame darbe. Jis įsitikinęs, kad jis dirbs geriausiame komitete – Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos, o papildomam – Užimtumo ir socialinių reikalų komitete, kur tikisi spręsti jaunų žmonių problemas, būdamas europarlamentaru. “Bus tikrai daug ką nuveikti”, – sakė jis.

A.Guoga teigė, kad jam buvo įdomu išgirsti ir į Europarlamentą patekusių radikalų ir euroskeptikų Nigelo Farage’o ir Marie Le Pen pasisakymus. “Jie nori, kad Europa grįžtu į senus laikus. Tai jų tokia pozicija. Bet jie yra mažuma. Manau, kad tai kalbomis ir liks. O aš džiaugiuosi, kad mes galėsime priimti tai, ką mes sugebame”, – pasakojo “Europos klubui” europarlamentaras. Politika – atimti ir padalinti – jo nuomone, jau Europoje neveikia, tad skambantys tokie pasiūlymai jau neturi tikrosios vertės. Europoje turi būti kuo mažiau biurokratijos, įsitikinęs jis. O tie, kas uždirbo pinigų, turi teisę į saugumą ir normalų gyvenimą. “Tai, kad mes, liberalai, susikalbame su socialdemokratais ir konservatoriais, rodo, kad esame puiki koalicija. Tai yra Europos atspindys”, – sakė pašnekovas. O populistai kaip ir Lietuvoje – tokie patys. “Bet tai nieko nekurianti, destruktyvi politika, kuri gali tik naikinti ir peikti bei nukreipti dėmesį nuo realių problemų”  – apie euroskepitkų kalbas sakė A.Guoga.

 „Europos klubas“ – klausykite ketvirtadienį  14.10 val,  18.50 val. Laida kartojama penktadienį  10.30 val., sekmadienį  13.10

„Europos klubą“ transliuoja ir „Geras FM“ bei „Tauragės radijas“.

Prie laidos finansavimo prisideda Europos Parlamentas.

Komentarai

komentarai(-ų)