„Europos klubas“ – Nauji metai prie bankomato laukiant pirmojo euro

Nauji metai – prie bankomato laukiant pirmojo euro

Finansų ministras Rimantas Šadžius

Finansų ministras Rimantas Šadžius

 Kaip viskas turi pradžią, taip ir pabaigą. „Europos Klubas“ per dvejus metus kalbino aukščiausius Lietuvos ir Europos pareigūnus, buvo europinių įvykių epicentruose, išsamiai nušvietė Lietuvos pirmininkavimo ES renginius. Euro įvedimas Lietuvoje buvo viena dažniausiai minimų temų.

O kaip gyvensime kitais metais? Bent jau finansų ministras Rimantas Šadžius žino, kur jis bus per pirmąsias metų minutes – prie pinigų bankomato Gedimino prospekte. Ten jis su Lietuvos ir Estijos premjerais, Latvijos užsienio reikalų ministru ir Lietuvos banko vadovu išsiims pirmuosius eurus. Tai simbolinė akcija, panaši į tą, kuri 2001 – aisiais buvo Taline, o 2014-ųjų pirmomis minutėmis Rygoje, kai kaimynai įsivedė eurą. Tąkart šalių premjerai eurus išsiėmė be trikdžių, o ar R. Šadžius nebijo, kad Gedimino prospekte gali būti „staigmenų“? „Turėtų viskas vykti sklandžiai. Įdirbis padarytas didelis“, – sakė ministras.

Iš kaimynų, pasak jo, girdisi tik palaikymas ir sveikinimai dėl to, kad Lietuva pagaliau tampa euro zonos nare. „Vakar gavau Vokietijos finansų ministro laišką, kuriame jis tvirtina, kad Lietuvai įstojimas į euro zoną yra istorinis įvykis, ir jis su tuo mus sveikina“, – pasakojo R. Šadžius.

O kaip gyvensime kitąmet? „Gyvensime taip, kaip dirbsime“, – sako ministras. Vis tik geopolitinė situacija šiek tiek Ka duos euras LietuvaiFM99koreguoja prognozes.  BVP augimo prognozes kitiems metams sumažino Finansų ministerija.

Beje, Lietuvai euro įvedimas suteikė progą pabūti matomiems ir pastebėtiems Europoje. Pavyzdžiui, BBC radijas transliavo lietuviškas sutartines. „Vienos dienos dėmesio valstybei, mūsų žmonėms yra maža, bet įstojus į euro zoną mes tampame žymiai svarbesni Europoje, sėdime už stalo su kartu su 18 euro zonos narių ir sprendžiame naujos pinigų valdymo struktūros klausimus. Tad turime pagrindo didžiuotis, kad nuo rytojaus tapsime pilnateisiai šio klubo nariai. Ir mūsų šalis bus matoma nuolat“, – sakė ministras.

R. Šadžius Naujųjų metų proga visiems palinkėtų tai, ko už jokius pinigus nenusipirksi – sėkmės ir geros sveikatos.

 

„Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. , 15.10 val., 19.10 val. . Laida kartojama šeštadienį  10.10 val.

„Europos klubas“ – klausykite ketvirtadienį 14.10 val, 18.50 val. Laida kartojama penktadienį 10.30 val., sekmadienį 13.10

„Europos klubą“ transliuoja ir „Geras FM“ bei „Tauragės radijas“.

Prie laidos finansavimo prisideda Europos Parlamentas.

Komentarai

komentarai(-ų)