„Europos klubas“ – Prezidento rinkimai ir Ukrainoje

„Europos klubas“ – Prezidento rinkimai ir Ukrainoje

Election in UkraineĮvykiams Ukrainoje, kuriems pradžią davė Vilniaus Rytų partnerystės susitikimas, kai tuometinis prezidentas Viktoras Janukovyčius nepasirašė sutarties, jau pusė metų. Tačiau situacija neaiškėja. Lietuviai tebeseka įvykius Ukrainoje, o ir nesidomėti būtų sudėtinga – žinios sklinda visais kanalais. Tiesa, ne visi jie objektyvūs, kai kur pakanka propagandos.

Tiek Lietuvos, tiek Ukrainos prezidento rinkimai turėtų įvykti gegužę. Kol mūsų šalyje vyksta įnirtingi debatai jau tik tarp dviejų likusių kandidatų, tai Ukrainoje dar net nežinia, ar tie rinkimai iš viso įvyks. Nors kandidatai ten jau žinomi iš anksčiau, tačiau tiek prorusiški separatistai, tiek pati Rusija deda pastangas, kad šie prezidento rinkimai neįvyktų arba būtų nukelti. Rytinėje Ukrainos dalyje situacija dar kritiškesnė – ten separatistai pareiškė, kad neleis organizuoti jokių rinkimų. Kaip pastebėjo Europos Parlamento pirmininko patarėjas Arnoldas Pranckevičius, pavojinga situacija ne tik Ukrainoje, bet ir Moldovoje, kuriai Rusija grasina atvirai. „Situacija labai nestabili ir kiekviena diena atneša vis daugiau nerimo“, – apie Ukrainos situaciją sakė A. Pranckevičius.  Ateinančios dvi savaitės iki prezidento rinkimų toje šalyje bus labai neramios, mano jis. Europos Parlamentas siųs savo atstovų delegaciją į Ukrainą, nors ir pats gyvena rinkiminėmis nuotaikomis. Tačiau į Kijevą vyks septyni rinkimuose nebedalyvaujantys politikai, kurie padės Ukrainos valdžiai organizuoti rinkimus kiek įmanoma skaidriau. Nėra garantijų, kad rinkimai čia apskritai įvyks, o jei įvyks, greičiausiai bus antras turas. Petro Porošenko vis dar Election Ukraine 13512765057101lyderiauja apklausose. Antrame ture jis greičiausiai susitiktų su Julija Tymošenko. Taigi Rusijai ir separatistams vėl bus laiko trukdyti šaliai rengti antrą turą.

Tuo tarpu Moldovoje Rusijos veiksmai taip pat suaktyvėjo, pastebi Europos Parlamento pirmininko patarėjas. Kremlius jau įspėjo, kad jeigu Moldova pasirašys sutartį su ES, tai kentės Moldovos darbininkai Maskvoje. Mat dalis skurdžios šalies gyventojų uždarbiauja Rusijoje. „Mes negalime leisto Rusijai padaryti tą patį antrą kartą, ką padarė su Ukraina“, – sakė A.Pranckevičius.

 „Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda Europos Parlamentas.

Komentarai

komentarai(-ų)