„Europos klubas“ – taršos leidimai lėktuvams vėliau

„Europos klubas“ – taršos leidimai lėktuvams vėliau

Europarlamentarė, Aplinkos komiteto narė Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė

Europarlamentarė, Aplinkos komiteto narė Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė

Europarlamentarai pritarė su šalimis narėmis pasiektam susitarimui dar trejus metus netaikyti apyvartinių taršos leidimų sistemos tarptautiniams skrydžiams. Europos Parlamento Aplinkos ir visuomenės sveikatos komiteto narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė „Europos klubui“ pasakojo, jog automobilių transportas yra vienas taršiausių, o kartais šeimos turi ir ne po vieną automobilį. Tuo tarpu kalbant apie aviaciją, koncentruojamasi į tikslus kovai su klimato pokyčiais. Todėl Europarlamente vyko plati diskusija dėl to, ar įmanoma įtraukti į klimato kaitos rėmus ir aviacijos sektorių. Kitaip tariant, oro bendroves priversti pirkti taršos leidimus kaip ir bet kurią pramonės gamyklą – jei daugiau vykdai skrydžių, susimokėk už papildomus leidimus. Pinigai būtų skiriami „žaliosioms“ technologijoms.

Tačiau tokios taisyklės gali įsigalioti ne anksčiau kaip 2017 metais. “Trečiosios valstybės, tokios kaip Kinija, Brazilija nenori dalyvauti šiame reikale. Todėl valstybės narės irgi į tai pasižiūrėjo atsargiau, nors Europos Parlamentas buvo ambicingesnis dėl to“, – sakė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

 „Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda Europos Parlamentas.

Komentarai

komentarai(-ų)