Europos Parlamento pirmininku išrinktas italas Davidas Sassoli

Italų socialdemokratas Davidas Sasolis trečiadienį buvo išrinktas naujuoju Europos Parlamento pirmininku per balsavimą, užbaigiantį Europos Sąjungos aukščiausių postų dalybas.63 metų buvęs žurnalistas per antrąjį rinkimų ratą Strasbūre gavo absoliučią balsų daugumą – 345 balsus, paskelbė kadenciją baigiantis EP pirmininkas Antonijus Tajanis.

Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sasolis

Apie nauja Europos Parlamento vadovą ir naują darbą Europos Parlamente FM99 pasakoja EP Aušra Maldeikienė , kuri sakė , kad Lietuvos Seime ne politika, o politikos pornografija.

 

Vilija Kvedaraitė ir EP Aušra Maldeikienė

 

 

ES šalių vadovai antradienį sutarė, kad Europos Komisijos vadove taptų Vokietijos gynybos ministrė Ursula fon der Lejen, Europos Vadovų Tarybai pirmininkaus Belgijos premjeras Šarlis Mišelis, ES užsienio politikai vadovaus Ispanijos diplomatijos vadovas Žozepas Borelis, o Europos centriniam bankui – dabartinė Tarptautinio valiutos fondo vadovė prancūzė Kristin Lagard. Dėl Europos Parlamento pirmininko posto trečiadienį susirungė keturi politikai iš Italijos, Vokietijos, Ispanijos ir Čekijos.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis apgailestauja, kad Vidurio ir Rytų Europos politikui po kelias dienas trukusių derybų neatiteko svarbus Europos Sąjungos postas. Visgi premjeras džiaugėsi, kad ES šalių lyderiams pavyko pasiekti kompromisą. S. Skvernelis teigė, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė su juo nederino savo pozicijos per ES postų dalybas. Jis taip pat sakė, kad Lietuva savo atstovą Europos Komisijoje pasiūlys, kai Europos Parlamentas patvirtins U. von der Leyen komisijos vadove. Premjeras teigė, kad šalis turi „ne vieną“ kandidatą, bet jo neįvardijo. Jis nekomentavo ir atsakomybės srities Europos Komisijoje, į kurią pretenduotų Lietuva.„Bet kokiu atveju važiuos arba mano įgaliotas atstovas, arba aš pats ir kalbėsimės apie matymus, apie kandidatus, apie portfelius“, – kalbėjo S. Skvernelis.„Tikimės pasiūlyti patį geriausią kandidatą ir gauti patį svarbiausią mūsų valstybei reikalingą portfelį“, – tvirtino jis. ES šalių lyderiai svarstė ir D. Grybauskaitės kandidatūrą tapti Europos Komisijos vadove, tačiau jos šansus labai sumažino nepartiškumas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)