Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Miesto Informatorius

Europos Sąjunga stiprina kovos priemones prieš migrantų kontrabandininkus (FM99 interviu su europarlamentaru P.Auštrevičiumi)

Protestai prie EP būstinės Strasbūre.
Protestai prie EP būstinės Strasbūre.

Nauja centralizuota prieglobsčio suteikimo sistema, kuri paskirstytų pabėgėlius tarp šalių narių, naujas požiūris į ekonominę migraciją Europos Sąjungoje,  leidimus dirbti paskirstant ne tik kvalifikuotai, bet ir nekvalifikuotai darbo jėgai, stipri sienos apsauga jūroje su sistema legaliai pabėgėliams patekti į ES arba saugiai juos grąžinti ir visapusiškas požiūris į migraciją bei pabėgėlius – tokius pasiūlymus teikia Europos Parlamento liberalai, sprendžiant situaciją Viduržemio jūroje, kur jau šiemet paskendo kone 2000 nelegalių migrantų. Parlamentas Strasbūre išsamiai nagrinėja šį klausimą bei Europos Komisijos pasiūlytą veiksmų planą. Plačiau apie tai „FM99“ interviu su europarlamentaru Petru Auštrevičiumi:

Europos Sąjungos lyderiai praėjusią savaitę susitarė trigubai padidinti finansavimą paieškų ir gelbėjimo misijai Viduržemio jūroje. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas sakė, kad lyderiai pavedė ES išorės politikos vadovei Federikai Mogerini „pasiūlyti veiksmų, siekiant sučiupti ir sunaikinti kontrabandininkų laivus dar prieš juos panaudojant“.

Žuvusių migrantų sąrašas
Žuvusių migrantų sąrašo nedidelis fragmentas

Prancūzijos prezidentas Fransua Holandas atskirai sakė, kad jo šalis sieks Jungtinių Tautų rezoliucijos, leidžiančios naikinti migrantus gabenančių kontrabandininkų laivus.

Tačiau lyderiai nesusitarė dėl konkrečių veiksmų sprendžiant susijusį opų klausimą: ką daryti su migrantais, pasiekusiais Europos krantus?

Dešimtys imigrantų Briuselyje surengė protestą netoli ES viršūnių susitikimo vietos, kabindami popieriaus lapelius už užrašytais žuvusių žmonių vardais ant spygliuotų vietų užtvarų, kuriomis dėl visa pikta buvo apjuostas tas kompleksas.

D.Tuskas sakė, kad sprendimas trigubai padidinti Viduržemio jūroje vykdomos paieškų ir gelbėjimo operacijos „Triton“ išteklius „sustiprins jos operatyvinius pajėgumus“. „Triton“ finansavimas bus padidintas nuo 3 iki 9 mln. eurų per mėnesį. Vis dėlto D.Tuskas pažymėjo, kad šios misijos mandatas nebus keičiamas: operacijos bus vykdomos ne toliau negu 56 km) nuo Europos krantų – toli nuo šalių, tokių kaip Libija, iš kurių išplaukia daugelis migrantų.

protestai (8)Tuo metu Lietuva į Viduržemio jūrą, porai mėnesių siunčia paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnį su įgula. „Tai indėlis operacijai „Frontex“, – sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Kalbėdamas apie pabėgėlių priėmimą, VRM ministras Saulius Skvernelis išreiškė nuomonę, kad Lietuva turėtų solidarizuotis su kitomis ES valstybėmis ir apgyvendinti iki 10 pabėgėlių.

Vien per balandžio mėnesį išgelbėta 11 tūkstančių pragaištingą kelionę jūra pasirinkusių migrantų, nuo metų pradžios čia jau žuvo per 2 tūkst. žmonių. ES išorės sienų valdymo agentūros „Frontex“ duomenimis, pernai į ES nelegaliai atvyko 276 tūkst. asmenų – tai 2,5 karto daugiau nei 2013 metais.

Kitos naujienos

Alytaus m. savivaldybė informuoja apie eismo ribojimus dėl eisenos.

Artėjant Šv. Velykoms, laukiant vienos didžiausių švenčių, FM99 studijoje vieši tautodailininkė, ...

Alytaus apskrities policijos pareigūnai sulaikė iš užsienio į Lietuvą atgabentus 11 kilogramų kanapių.

Po žiemos atėjus pavasariui yra išbandymas tvarkant bei prižiūrint kaimų kelius. Alytaus rajone š...