Finansų ministras Alytuje pristatė mokesčių reformą: „Mokesčius mokėti tampa madinga“

Šiandien Alytaus miesto savivaldybėje vyko Lietuvos Respublikos finansų ministerijos organizuojama diskusija su savivaldybės, verslo ir bendruomenės atstovais. Ministerijos vizito metu susitikimo dalyviai diskutavo apie Alytaus regioną, jo finansines ir verslo galimybes, bei kuo gali prisidėti valstybė ir savivaldybės prie palankesnių sąlygų verslui, ir prie investicijų į švietimą ieškant talentų, kurie vėliau kurs darbo vietas.

Finansų ministras Vilius Šapoka supažindino su vykdoma mokesčių pertvarka ir kovos su šešėliu priemonėmis. Jis džiaugėsi, jog pirmasis susitikimas su vietos savivaldos, verslo ir bendruomenių atstovais vyko Dzūkijos sostinėje: „Su Alytaus bendruomene turėjome gražią, konstruktyvią diskusiją“. V. Šapoka apsilankė ir FM99 studijoje, kurioje plačiau papasakojo apie mokesčius ir šešėlio mažinimą.

Finansų ministras Vilius Šapoka

„Į regionų vystymąsi galima žiūrėti labai skirtingai: per investicijas, aplinką, finansų valdymą, tačiau tai nėra vieninteliai dalykai, kurie yra svarbūs vystymuisi, bet kartu tai rimtas pagrindas. Visi mes norime, kad regionai vystytųsi tolygiau, kad žmonės matytu savo Lietuvoje, norėtų čia auginti savo vaikus, bei norėtu čia sugrįžti. Todėl siekiame sukurti palankią aplinką visiems šalies gyventojams,“- vizito Alytaus miesto savivaldybėje metu teigė  ministras.

V. Šapoka teigė, jog pristatyta mokesčių pertvarka prisidės prie viduriniosios klasės gerovės ir įvardijo esminius tikslus – mokestinės naštos sumažinimą dirbantiems ir šešėlio naikinimą. „Jeigu mes norime, kad gerovė Lietuvoje augtų sparčiau, turime galvoti apie investicijų pritraukimą. Tose šalyse, kur yra nesitvarkoma su šešėliu, nesitvarkoma su korupcija ar yra per dideli mokesčiai darbui, tos šalys investicijų sulaukia mažiausiai“.

Paklaustas apie šešėlio mastą Lietuvoje, finansų ministras situaciją apibūdino kaip gerėjančią: „Šešėlis Lietuvoje išties traukiasi ir šiuo metu jis yra mažesnis nei Estijoje. Taigi mokesčius mokėti tampa madinga. Tuo reikėtų pasidžiaugti ir pasididžiuoti“.

Korupcijos sumažinimas  – dar vienas tikslas, link kurio judama po truputį, bet užtikrintai. „Ilgai buvo žiūrima pro pirštus į akivaizdžius korupcijos faktus. Valstybės institucijos tvarkosi, valosi, korumpuoti vadovai šalinami. Tai tikrai ilgainiui padės atkurti pasitikėjimą“ – optimistiškas prognozes išreiškė V. Šapoka.

Vilius Šapoka su ministerijos ekspertais planuoja tokius susitikimus surengti visuose šalies regionuose. Tai viena iš Finansų ministerijos numatytų priemonių, skirtų išaiškinti mokesčių reformos ir šešėlio mažinimo būdus.

Išsamų interviu klausykite pokalbio įraše.

Komentarai

komentarai(-ų)