Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka dūzgia kaip bičių avilys. O jūs ar išsirinkote savo mylimą knygą?

Knyga – daugybę metų vienas mėgstamiausių laisvalaikio praleidimo būdų, dovanojantis galimybę panirti į žinių, istorijos, fantazijos pasaulį, tobulėti ir atitrūkti nuo kasdienos rūpesčių.

Prasidėjus 2021-iesiems, žvilgtelėkime į prabėgusius metus Alytaus Jurgio Kunčino viešajai bibliotekai ir pasidomėkime ateities planais! Kviečiame pasiklausyti pokalbio su bibliotekos direktore Giedre Bulgakoviene.

„Tai, kad būtent ši veikla Vyriausybės įtraukta į būtinųjų paslaugų sąrašą, tai irgi kalba apie tai, kad iš tiesų bibliotekų veikla yra vertinama ir yra suprantama, kad tai yra žmonėms svarbu. Ir dėl to be abejo mes jaučiame atitinkamą atsakomybę“ (G. Bulgakovienė).

Giedrė Bulgakovienė ir Leokadija Sušinskaitė (nuotr. iš asmeninio G. Bulgakovienės archyvo)

Apie tai, kaip vyksta darbas karantino laikotarpiu, kaip vyksta knygų skolinimas skaitytojams, ar keičiasi bibliotekos lankytojų pomėgiai, įpročiai pandemijos metu ir daug kitų įdomių dalykų „FM99“ eteryje pasakojo vyresnioji bibliotekininkė, renginių vedėja Leokadija Sušinskaitė, – pasiklausykite!

„Ateina žmonės pasiimti knygų ir sako „neįsivaizduojame, kas būtų, jeigu jūs būtumėt uždaryti, nes ką žmogui daryti, kai tu niekur negali išeiti, su niekuo negali bendrauti ir neturi knygos?“. Tam žmogui, kuris daugybę metų skaito, kuris yra skaitytojas, jis neturi ką veikti ir sako: „baigiau knygą skaityti ir nerandu sau vietos, neturiu ką veikti“ (L. Sušinskaitė).

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka, simboliškai paminėdama Laisvės gynėjų dieną, kviečia jaunimą sudalyvauti protmūšyje. Virtualaus renginio metu teks nupūsti dulkes nuo smegenų užkaborių – gvildenti įdomius klausimus, prisiminti žinomus istorinius faktus ir, galbūt, aptikti dar nežinomų niuansų. Klausimai tikrai nebus sudėtingi!

ORGANIZUOJA Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Išmanioji jaunimo erdvė.

KUR VYKS? Renginys vyks virtualioje platformoje „Kahoot!“. Rekomenduojama prisiregistruoti iš anksto. Nuoroda į svetainę: http://kahoot.com

KADA IR KAIP VYKS? Į klausimus bus galima atsakinėti nuo sausio 12 d. 12 val. iki sausio 13 dienos 21 val. Būtent šiuo laiku aktyvi nuoroda į žaidimą pasirodys organizatorių feisbuko puslapiuose. Trys daugiausiai taškų surinkę dalyviai laimės siurprizus su Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos atributika. Jeigu atsiras daugiau negu trys dalyviai, surinkę vienodą didžiausią taškų sumą, laimėtojai bus atrinkti burtų keliu. Laimėtojai bus paskelbti sausio 14 dieną.

KAS GALI DALYVAUTI? Protmūšis skirtas individualiems dalyviams – mokyklinio amžiaus jaunimui.

Alytaus Vaikų ir Jaunimo literatūros skyrius kviečia aktyviai dalyvauti rašinių konkurse „30 žodžių Lietuvai“.

2021-aisiais Lietuva minės Sausio 13-osios trisdešimtmetį. Kviečiame kartu paminėti šią ypatingą ir reikšmingą sukaktį bei išbandyti savo kūrybinio rašymo gebėjimus. Galbūt atrasite save jaunojo rašytojo amplua? O gal atskleisite kitiems tokių įdomių faktų apie Lietuvą, kad perskaičius net ausys raitysis? Taigi, jei jau pasisėmėte įkvėpimo pilnomis saujomis, ką reikia daryti toliau:

📚 SUKURTI 30 ŽODŽIŲ ISTORIJĄ apie Lietuvos didingą praeitį, nepakartojamą gamtos grožį, ateities vizijas.
📧 Istorijas siųsti el. paštu: vaiku.centras@alytus.mvb.lt
⏲ Konkursas vyks iki sausio 12 dienos.

Istorijos bus talpinamos Alytaus Vaikų Biblioteka feisbuko puslapyje. Čia bus galima balsuoti ir už labiausiai patikusią istoriją.

Komentarai

komentarai(-ų)