„FM99“ – Justina Gringytė iš didžiausių pasaulio scenų atkeliauja dainuoti į gimtąjį Alytų

Ir kas galėtų pagalvoti, kad iš Alytaus kilusi smulkutė mergaitė didelėmis akimis užkariaus pasaulio scenas? Dainuos ten, kur muzika skamba tūkstančiams, ieškos kalendoriuje trūkstamų dienų, kad suspėtų nukeliauti į Italiją, Angliją, Kiniją… – šalis, kuriose laukia operos vaidmenys, o paskui, susikrovusi lagaminą skubės į Lietuvą, į Alytų, kad pasidalintų savo muzika su gimtojo miesto žmonėmis.

Mecosopranas Justina Gringytė, pasiekusi išties stulbinančių karjeros aukštumų, dainuojanti didžiausiose pasaulio scenose,  gruodžio 8 dieną alytiškius bei miesto svečius kvies į koncertus-susitikimus, o gruodžio 15-ąją Alytaus muzikos mokykloje vyks Justinos Gringytės vardo labdaros ir paramos fondo konkursas, kurio nugalėtojui visus metus bus mokama stipendija.

justina-gringyte

„Labai linkiu būti laimingais, atrasti laimę ir džiaugsmą, su optimizmu laukti kiekvienos ateinančios minutės. Esu įsitikinusi, kad viskas bus gerai.“ – Justina Gringytė (nuotr. Lukash-Rajchert).

Kaip kalbėjo praėjusiais metais geriausio jaunojo atlikėjo titulą Londone pelniusi dainininkė Justina Gringytė: „Tai nėra mano soliniai koncertai, – Alytaus Dainavos pagrindinėje mokykloje ir Stasio Kudirkos ligoninėje susitiksim su žmonėmis, padainuosiu keletą kūrinių, kartu koncertuos labai talentingi, nuostabūs vaikai iš muzikos mokyklos, mes padovanosime mažą koncertą, ir labai lauksiu iš alytiškių klausimų man. Laukiu tiesiog bendravimo ir pasidalinimo mūsų muzika. O paskui, 15 valandą, Alytaus muzikos mokykloje vesiu meistriškumo pamoką. Noriu pasidalinti žiniomis, galbūt įkvėpti, gal kažką naujo pasakyti“.

justinos-gringytes-plakatas

Gruodžio 8 dieną Alytuje vyks net du Justinos Gringytės koncertai-susitikimai ir meistriškumo pamoka.

„Finansinė parama jauniems žmonėms yra labai svarbi, tai yra taip pat postūmis dirbti, galvoti apie meistriškumo kursus, išvažiavimus į konkursus, galbūt galimybė nusipirkti marškinius koncertui, kurių nori. Aš čia šiek tiek juokauju, labai buitiškai kalbu, tačiau stipendiją gauti yra ne tik finansinė parama, tačiau taip pat – garbės reikalas tapti tų metų stipendininku. Aš pati buvau tokia ir man tai buvo labai svarbu savo laiku, ir emociškai, ir fiziškai, ir tai turi savo biografiją, kad tu esi geriausias tų metų mokinys. Labai norėčiau, kad tai taptų kasmetine švente, ne tik konkursu.“ – Pasakojo Justina Gringytė apie gruodžio 15 dieną vyksiantį konkursą Alytaus muzikos mokykloje.

Gruodžio 8 dieną koncertai-susitikimai vyks:

  • 9.30 val. Alytaus Dainavos pagrindinėje mokykloje
  • 12.00 val. Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje
  • 15.00 val. Alytaus muzikos mokykloje vyks Justinos Gringytės meistriškumo pamoka

Komentarai

komentarai(-ų)