„FM99“ kultūra – Alytaus miesto teatro premjera „D efektas“: „Defektas bet kuriame taške gali virsti efektu. Kada tai įvyks, nė vienas nežinom.“ (A. Kavaliauskaitė)

Alytaus miesto teatre kovo 16 dieną 14 valandą – premjera!

Spektaklis žiūrovams nuo 10 metų „D efektas“ – apie 12-metį Dilaną, kuris ruošiasi popierinių lėktuvėlių čempionatui. Pasitelkęs origami jis ieško tos lenkimo linijos, kuri jo lėktuvėlį nuskraidintų toliau už kitus. Tačiau lankstiniai šiam berniukui yra daugiau nei popierius, kelios klostės ar naujas pasaulio rekordas – tai būdas pasiekti po skaudžios nelaimės palūžusio tėvo širdį.

„Juk visi myli nugalėtojus, tiesa? (…) Manau, jei nugalėčiau, gal tėtis norėtų praleisti su manimi daugiau laiko.“

Keletas akimirkų iš spektaklio „D efektas“.

Kaip pasakojo inscenizacijos autorė, režisierė, scenografijos kūrėja Andra Kavaliauskaitė: „Pati istorija mane sužavėjo tuo, kad vaikas, savo ryžtu, savo stiprybe, prikelia didelę širdį. Bekuriant, bebendraujant su aktoriais, pradėjom daug kalbėti apie santykius, tėvų santykius, apie tai, kad kartais nereikia susidurti su mirtimi, kad namuose jaustume, jog kurio iš tėvų nėra šalia. Apie tai, kas mūsų visuomenėje turėtų atrodyti kaip defektas, apie tai, kad kas vienam gražu, kitam atrodo visiškas defektas. Kartais taip nutinka, kad vaikai likimo smūgius patiria labai anksti. Supratom, jog norim išskirti, kad defektas bet kuriame taške gali virsti efektu. Laikas, kada tai įvyks, tas perversmas, mes nė vienas nežinom. Kartais gali niekada ta „D“ raidė neatitrūkti nuo likusios žodžio dalies, o kartais tai gali įvykti labai greitai“.

Ervino Koršunovo teigimu: „Tai yra žodis išdalintas į dvi dalis: raidę „D“, tarpelį ir „efektą“. Tame yra dviprasmybė ir kartu – visa spektaklio tema, kuri rutuliojasi apie gyvenimo ar žmogaus prigimties, ar žmonių santykių defektus, kurie kartu yra ir mūsų turtas, mūsų visas gyvenimas tam tikra prasme“.

20170310_130919

Spektaklio „D efektas“ kūrybinė grupė

Kūrėjai: Andra Kavaliauskaitė, Grupė „UNDAN“, Andrius Seselskas, Vaidas Praspaliauskas, Eugenijus Rakauskas, Jonas Gaižauskas, Eglė Juškaitė, Rasa Grigutytė, Vincas Vaičiulis, Vidas Vaškius, Ona Gudaitytė, Eglė Kordiukovaitė

 

Komentarai

komentarai(-ų)