„FM99″ kultūra: Nauja premjera Alytaus miesto teatre – spektaklis jaunimui „(Ne)vaikų žaidimai“ jau gegužės 18-ąją!

Prieš pokalbį apie naują puikų spektaklį „(Ne)vaikų žaidimai“, susipažinkime su naujuoju Alytaus miesto teatro meno vadovu Arvydu Lebeliūnu.

 

Kaip kalbėjo A. Lebeliūnas: „Pats turiu ambicijų kaip žmogus, kaip režisierius. Laukia be galo daug. Alytaus miesto teatras irgi turi dideles ambicijas, kurias gvildena. Tos temos labai reikalingos šiuo metu Lietuvai. Ir pati trupė – žmonės moka išklausyti vienas kitą, tad intensija yra labai teisinga ir gera. Daug kur Lietuvoje esu dirbęs, kažkada man siūlė ir važiuoti Maskvon studijuoti režisūros, bet aš noriu kažkokios dvasinės ramybės, dvasinio komforto“.

Daugiau meno vadovo minčių galite pasiklausyti aukščiau esančiame pokalbio įraše.

Naujasis Alytaus miesto teatro meno vadovas Arvydas Lebeliūnas „FM99“ studijoje.

Na, o dabar – apie spektaklį jaunimui „(Ne)vaikų žaidimai“!

Alytaus miesto teatras vėl atsisuka į jaunimą ir kviečia į dar vieną puikią premjerą, skirtą žiūrovams nuo šešiolikos metų – spektaklį „(Ne)vaikų žaidimai“, pagal Herkaus Kunčiaus pjesę „Vaikų žaidimai“ gegužės 18 dieną, 18 valandą!

Tai premjera nuo pradžios iki galo. Kaip pasakojo režisierius Albertas Vidžiūnas: „Ta tema – vaikų smurtas – paskutiniu metu labai dažnai transliuojama. Aš pats auginu keturis vaikus, man yra labai svarbi šita tema. Praktiškai egzistenciniai klausimai kiekvienam tėvui yra: kaip jo vaikas jaučiasi? Ką jis  išgyvena mokykloje? Kieme? Po balkonu ar dar kažkur?… Man pasirodė aktuali tema ir  su Herkum taip sutarėm, kad rašom pjesę, aptarėm gaires ir Herkus rašė. Nuolat susitikdavom, taisėm, keitėm, pildėm, dramaturginį planą susidarėm… Tai buvo toks gimimas. Absoliuti premjera, parašyta šiam teatrui. Mūsų objektas yra būtent ta riba, kur tu žaidi ir kur jau baigiasi žaidimas ir prasideda smurtas, patyčios“.

Kaip svarstė aktorius Jonas Gaižauskas: „Šis spektaklis prasideda nuo šeimos ir baigiasi šeima, čia uždaras ratas. Pati valstybė prasideda nuo šeimos. Kokia šeima ir kaip ji suformuoja tą vaiką, taip ir ridenasi viskas. Laikui bėgant obuolys nuo obels netoli nurieda. Būkim tokie kaip obelis, žydėkim ir viskas tvarkysis“.

„FM99“ studijoje vieši aktorius Jonas Gaižauskas ir režisierius Albertas Vidžiūnas (iš dešinės).

„Kūryba vaikams, paaugliams ir jaunimui yra neatsiejama dalis ir matau tame prasmę. Norisi su tuo jaunu žmogum kalbėti, netgi diskutuoti. Norisi, kad kuo daugiau ateitų, ypač į šį spektaklį, ir neliktų abejingi. Esu iš tų, kuri gina jauną žmogų. Mūsų pareiga yra jį pritraukti, kad jis norėtų ateiti į teatrą. Ir jeigu jis ateina, ir jeigu jam įdomu, jis ir bus, ir žiūrės, ir diskutuos, nes mes turim labai protingą jaunimą, – mąstantį ir žingeidų. Mums belieka išmokti jį pritraukti, sudominti. Ir manau, kad ši pjesė yra tokia, kuri gali būti patraukli, kurią norėtųsi paskui aptarti. Galbūt už teatro ribų paskui kalbėti, šnekėtis apie tai. Šis spektaklis apie tai, kaip vaikų žaidimai virsta ne vaikų  žaidimais.“ – kalbėjo aktorė Andra Kavaliauskaitė.

Alytaus miesto teatro aktorė Andra Kavaliauskaitė

…motina sprendžia kryžiažodžius # tėvas beria keiksmažodžius # virtualūs žmogeliukai žaidžia karą # šunys loja ant savo šeimininkų # šeimininkai dresuoja savo vaikus # pastarieji bendrauja tik su savo bendraamžiais ir bando žaisti visai nevaikiškus žaidimus…

Štai tokią gana realistinę  šiuolaikinės šeimos karikatūrą spektaklyje kuria režisierius Albertas Vidžiūnas ir vienas skandalingiausių lietuvių rašytojų – dramaturgas  Herkus Kunčius, kurio proza pasižymi įžūlia tematika, šokiruojančiu vaizdavimu ir moralinių skrupulų laužymu.

Režisierius: Albertas Vidžiūnas
Dailininkas: Artūras Šimonis
Kompozitorius: Antanas Jasenka
Vaidina: Jonas Gaižauskas, Eglė Juškaitė, Eglė Kordiukovaitė, Vaidas Praspaliauskas, Ona Gudaitytė, Andra Kavaliauskaitė, Eugenijus Rakauskas, Vincas Vaičiulis

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Komentarai

komentarai(-ų)