„FM99“ kultūra – rašytojos Irenos Buivydaitės-Kupčinskienės naujausias romanas „Tikros ir netikros seserys“ atkeliauja į Alytų!

 

Kovo 23 d. 17 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje visų literatūros mylėtojų lauks alytiškės rašytojos Irenos Buivydaitės-Kupčinskienės naujausio romano „Tikros ir netikros seserys“ sutiktuvės!

Romano pasakotoja ir pagrindinė veikėja Dora net pati stebisi: „Kodėl žmogui niekada negana?“ Ji turi lyg ir viską: ją suprantantį ir mylimą vyrą, gerus vaikus, neblogą darbą ir jaukius namus, santykiai šeimoje puikūs. Ir vis tiek ją graužia nerimas, noras sužinoti, kodėl ją ir motiną paliko tėvas. Mirus motinai ji savo gyvenimo istoriją sužino iš jos dienoraščio, tačiau tas žinojimas atneša skausmą, sugriauna jaukų ir aiškų jos pasaulį.

17351144_1371358969553349_901232210_n

Rašytoja, vertėja, pedagogė Irena Buivydaitė-Kupčinskienė vieši „FM99“ studijoje, laidoje „Kultūra čia ir dabar – afiša“.

Kaip pasakojo „FM99“ studijoje viešėjusi rašytoja: „Aš ilgai lieku istorijoje, ir, kai žmonės klausia „Ką Jūs dabar rašot?“, – aš dabar nieko nerašau, aš dar gyvenu šioje knygoje, dar tie herojai manęs nepaleidžia, dar vis juos aplankau, pažiūriu, kaip sekasi, dar vieną kitą sceną lyg ir iš naujo pergalvoju. Todėl, kad aš visą laiką rašydama įsigyvenu, į visus įsigyvenu: jeigu būčiau ta geroji sesuo, negeroji sesuo, mama, ką aš sakyčiau, kaip reaguočiau, kokios būtų mano veido išraiškos, kokie gestai… Į visas savo herojes įsigyvenu ir stengiuosi perteikti jų jausmų dramą. Jeigu joms blogai, tai ir man blogai tuo metu“.

buivydaite_plakatas

Rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė gimė ir užaugo Šiauliuose, studijavo anglų kalbą ir literatūrą Vilniaus universitete. Gyvena su šeima Alytuje, dėsto anglų kalbą Alytaus kolegijoje, verčia grožinę ir populiariąją literatūrą, rašo romanus. Kūryba – jos hobis. Rašytojos knygos („Šimtas baltų „Mersedesų“, „Ironiški stebuklai“, „Geriausios draugės“, „Padovanok man savaitgalį“, „Kitapus veidrodžio“ ir kt.) nepaprastai mėgstamos skaitytojų. 2013 m. Irena Buivydaitė-Kupčinskienė bibliotekų skaitytojų buvo pripažinta populiariausia 2013–ųjų lietuvių grožinės literatūros rašytoja. „Tikros ir netikros seserys“ – 12-asis rašytojos romanas.

Komentarai

komentarai(-ų)