„FM99″ kultūra – rugsėjo 26 dieną Punios kultūros rūmuose ypatingas koncertas „Folk in Jazz“!

Rugsėjo 26 d. 18 val Punios kultūros rūmuose skambės ypatingas koncertas „Folk in Jazz“, subūręs keturis muzikos profesionalus sujungti klasikinę, liaudies ir džiazo muziką. Apie tai „FM99“ studijoje kalbėjome su violončelininku Gleb Pyšniak, – kviečiame pasiklausyti!

 

„Folkloro džiazas – lietuviškos liaudies dainos džiaze ir klasikoje“ – tai projektas, jungiantis tris svarbiausias Lietuvos muzikos tradicijas: liaudies dainas, klasikinę muziką ir džiazą. Programa, sudaryta iš 12 dainų, pristatys penkių Lietuvos etnografinių regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos liaudies muziką. Dainos-improvizacijos bus atliekamos derinant klasikinės muzikos ir džiazo stilius bei formas. Specialiai šiam projektui kuriamos aranžuotės ir improvizacijos, tačiau muzikai siekia išlaikyti originalią dainų prasminę formą bei harmoniją. Programoje skleisis spontaniška ir subtili muzikos interpretacija. Ją kurs vieni ryškiausių naujosios kartos Lietuvos muzikų: smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Gleb Pyšniak, vokalistė Ugnė Bakanauskaitė ir akordeonininkas Tadas Motiečius.

DALIA DĖDINSKAITĖ yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 metų – didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje žymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistente. 2010-aisiais Dalia laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“. D. Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt.

Dar būdamas 14 metų GLEB PYŠNIAK kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse: Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir daugelyje kitų, pasirodė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Rygos Sinfonietta, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, o 2006 metais už Lietuvos vardo garsinimą G. Pyšniak apdovanojo Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Pirmoji mokytoja Tatjana Kuc atvedė violončelininką į muzikinį kelią, kurį vėliau praturtino studijos prof. Rimanto Armono ir prof. Johanneso Meissl klasėse bei susitikimai ir meistriškumo pamokos su Yo-Yo Ma, Mstislavu Rostropovičiumi, Silvija Sondeckiene ir Heinrichu Schiffu.

Per pastaruosius dešimt metų TADAS MOTIEČIUS pasirodė daugelyje Europos scenų ir festivalių, dalyvavo tarptautiniuose seminaruose ir projektuose. Tadas yra tapęs Karalienės Mortos premijos ir daugiau nei trisdešimties Lietuvos bei kitų šalių tarptautinių konkursų laureatu. Akordeonininkas aktyviai koncertuoja Lietuvoje, įsitraukia į netikėtus projektus, bendradarbiauja su įvairiais kūrėjais.
Tadas Motiečius yra vienas ryškiausių jaunosios kartos akordeonininkų. Jis – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos alumnas bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos akordeono klasės meno magistrantas (doc. Raimondo Sviackevičiaus klasėje). Muzikos Tadas mokytis pradėjo gan vėlai – būdamas dešimties. Bet jau po dvejų metų prasidėjo jo konkursinė ir koncertinė veikla. Jaunojo muzikanto atlikimas pasižymi nuoširdumu ir gaivumu. Šis gabus akordeonininkas, įtaigiai grodamas tiek solo, tiek įvairiuose ansambliuose, atlieka įvairią muziką: nuo klasikos ir modernių, originalių kompozicijų akordeonui – iki lengvosios muzikos ir subtilaus džiazo.

Dainininkė Ugnė Bakanauskaitė (linas.vasiliauskas.eu nuotr.)

UGNĖ BAKANAUSKAITĖ – dainininkė, puikiai žinoma Lietuvos džiazo muzikos scenoje. Savo unikaliu tembru, subtilumu bei profesionalumu kerinti ne vieną klausytoją. Turinti LMTA džiazinio dainavimo magistro beipedagogo diplomus. Šeštus metus dirba Artūro Noviko Džiazo mokykloje vokalo mokytoja. Įvairių tarptautinių masterklasų, konkursų bei festivalių dalyvė bei laureatė, taip pat dėsto VDU džiazo vokalą. LRT televizijos projekte „Talentų ringas“ laimėjo pirmą vietą ir iškovojo Super talento vardą. Tarptautiniame džiazo vokalistų konkurse Jazz Voices 2014 laimėjo antrą vietą. Jėgas ir talentą atiduoda muzikai: tobulina vokalą ir kuria savo muziką. Aktyviai koncertuoja įvairiuose muzikiniuose projektuose. Vienas iš jų – Lietuvoje garsi svingo vokalisčių grupė „The Ditties“.

Programa: lietuvių liaudies dainos džiazo stiliuje – Leonido Mieldažio specialiai sukurti kūriniai, Loreta Narvilaitė ir kt.

Renginys nemokamas!

 

Komentarai

komentarai(-ų)