„FM99“ kultūra – Vilniaus knygų mugėje Lietuviški ženklai pasaulyje – svarbios asmenybės Lietuvai, kurios atvyks susitikti su mumis

Daugeliui jau tapo gražia tradicija kasmet keliauti į Vilniaus knygų mugę, kuri kviečia ne tik knygų mylėtojus, bet ir norinčius pabendrauti su rašytojais, dalyvauti koncertuose bei kituose renginiuose, o jų jau aštuonioliktus metus skaičiuosiančioje mugėje bus daug.

Šiemet Vilniaus knygų mugės tema:  Lietuviški ženklai pasaulyje. Kaip kalbėjo „Litexpo“ parodų grupės vadovė Milda Gembickienė: „Kai pradėjom domėtis, rašyti, kviesti svečius, pamatėm, kiek daug lietuviškų ženklų yra visame pasaulyje, kiek daug lietuvių yra išsibarsčiusių per visus istorinius laikotarpius visame pasaulyje. Mes stengėmės juos visus surasti, iš naujo atrasti, sukviesti tuos, kurie šiuo laikotarpiu yra gyvi. Taigi šiemet Vilniaus knygų mugėje tų lietuviškų ženklų, lietuvių žmonių bus net devyniolika, kurie atvažiuos iš įvairiausių žemynų, atvyks net iš Havajų ir Australijos. Lietuviški ženklai bus ir tie, kuriuos mes atsimenam kaip svarbias istorines asmenybes, pavyzdžiui Greimas, Milošas ir kiti iškilūs asmenys. Lietuviški ženklai tai pirmiausia yra asmenybės, kurios yra labai svarbios Lietuvai. Nebūtinai gimę Lietuvoje, bet turi lietuviškų šaknų ir vadina save lietuviu“.

knygumugea

Vilniaus knygų mugė lankytojams pasiūlys plačią kultūrinę programą, kuri per keturias dienas pristatys 400 įvairaus žanro renginių.

Kaip ir kiekvienais metais, Vilniaus knygų mugė lankytojams pasiūlys plačią kultūrinę programą, kuri per keturias dienas pristatys 400 įvairaus žanro renginių. Čia kaip ir kasmet ne tik susitiks skaitytojai bei rašytojai, bet erdvės turės muzika, diskusijos, meno parodos.

Vaikų literatūros salėje bus pristatomos Lietuvos ir užsienio leidėjų knygos, skirtos vaikams ir paaugliams. Vaikai čia taip pat galės žaisti ir skaityti, o jiems skirti renginiai vyks specialiai įrengtoje scenoje. Dailininkės Sigutės Chlebinskaitės rengiamoje Kūrybinėje studijoje “Tu gali sukurti knygą” ir maži, ir dideli kviečiami dalyvauti interaktyviose dirbtuvėse, skaitymuose, susitikimuose su knygų vaikams kūrėjais, iliustruotojais iš Lietuvos ir užsienio.
Forume, kaip ir kasmet, susitiks ir diskutuos Diskusijų klubo dalyviai, garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno ir mokslo žmonės. Tai rimtų temų, intelektualaus pokalbio erdvė.
Šiais metais lankytojai kviečiami į jau tradicine tapusią muzikinę mugės erdvę, kurioje savo naujausius albumus, vinilo plokšteles, koncertinius turus pristatys garsiausi Lietuvos muzikantai. Bus galima ne tik įsigyti naujausius muzikinius įrašus ar bilietus į koncertus, bet ir betarpiškai pabendrauti su mylimiausiais muzikos kūrėjais ir atlikėjais, kurie gerbėjų lauks savo stenduose ir muzikinių pokalbių metu.

Šiemet veiks ir bibliotekų erdvė, kuriama Lietuvos bibliotekininkų, bei pristatys atvirą ir kitokią biblioteką be sienų. Tai dar viena bendravimo, skaitymo ir renginių erdvė visiems mugės lankytojams.

zenklai

Mugės darbo laikas:

Ketvirtadienis, vasario 23 d. – BIČIULIŲ DIENA – 10.00-19.00 val.

Penktadienis, vasario 24 d. – ILGASIS PENKTADIENIS – 10.00-21.00 val.

Šeštadienis, vasario 25 d. – NEKASDIENIAI PASIMATYMAI – 10.00-21.00 val.

Sekmadienis, vasario 26 d. – ŠEIMOS SEKMADIENIS – 10.00-17.00 val.

Komentarai

komentarai(-ų)