Fotografė G.Tamošiūnienė apie parodą „Pirmieji dešimtmečiai 100-metėje gimnazijos istorijoje“

Alytaus kraštotyros muziejuje atidaroma paroda „Pirmieji dešimtmečiai 100-metėje gimnazijos istorijoje“. Kokia tai paroda, apie ką ji, kas ją sudaro FM99 pasakojo Alytaus kraštotyros muziejaus fotografė Galina Tamošiūnienė

 

Paroda skirta Alytaus gimnazijai. Ir apsiribojama tik iki 1940 metų.

Paroda privertė ištraukti iš savo rinkinių eksponatus susijusius su tuo laikotarpiu:autentiškus mokyklinius reikmenis, nuotraukas, leidinius, spaudą, dokumentus. Dalis šių eksponatų atspindės tą laikotarpį. Eksponatai leis pajusti gimnazijos dvasią. Pats seniausias eksponatas šioje parodoje turbūt bus nuotraukos 1921 metų – nuo gimnazijos pradžios.
gimnazistų gyvenimas padalintas į dvi erdves: klasėje mokiniai susodinti į suolus; kita salė laisvalaikiui, ką veikė per pertraukas, po pamokų. Tuo metu buvo daug organizacijų, įvairių švenčių, choras : bažnytinis, mokyklinis, vaidinimai.

Visa ši veikla sugrupuota, „kad būtų lengviau ją pamatyti, kad būtų aiškiau susigaudyti, kas pateikta parodoje“.

Norint paimti visus šimtmečius reikėtų labai didelio darbo ir didelių patalpų, nes istorija labai turtinga. „Jau vien patalpos kaip keitėsi, pavadinimai keitėsi – vidurinė, progimnazija, gimnazija, vidurinė, taip, kad tikrai įdomu“.

Muziejų jau galima lankyti mažomis grupelėmis ir susipažinti su paroda, kuri veiks iki rugsėjo mėnesio.

Komentarai

komentarai(-ų)