Sustabdyta akimirka – fotografija šiandien. Kokia ji?

 

Fotografu tampama ar gimstama, apie šiuo metu išpopuliarėjusias intymias fotosesijas, sunkiausias akimirkas ir kitus su fotografija susijusius dalykus radijo stoties „FM99“ studijoje kalbėjome su fotografu Gediminu Ryženinu.

Fotografas Gediminas Rižieninas (kairėje)

 

 

Fotografas prisipažino, kad fotografija atėjo rašant „blog’ą“, kuriam reikėjo nuotraukų. Fotografas prisipažino, kad jam pačiam labiau patinka fotografuoti žmones, nes ten daugiau laisvės kūrybai. Tiesa, pašnekovas neslepia, kad pageidavimų būna ir prasilenkiančių su realybe ir reikėtų nepamiršti, kad nuotrauka parodo realybę.

G.Ryženino nuotr.

Šiuo metu Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale atidaryta debiutinė vizažistės Aušros Milešinienės kūrybinių makiažų paroda “Nuspalvinti aistrą”. Parodos kūrėjai marijampolietei Aušrai talkino alytiškis fotografas Gediminas Ryženinas, manikiūrininkė Inga Arcikauskaitė bei šukuosenų meistrės Jurgita Lukšienė, Irma Sabienė ir Sandra Zakevičienė.

G.Ryženino nuotr.

Parodos bendraautorius G.Ryženinas atidaryme pakvietė visus susirinkusius stabtelėti prie kiekvienos parodos nuotraukos. Jose įžvelgti ir pajausti vyraujančią emocijas, nes idėjos autorė A.Milešinienės darbuose subtiliai vaizduoja ir makiažo pagalba išreiškia tam tikrus jausmus: meilę, aistrą, liūdnumą ar net beviltiškumą.

G.Ryženino nuotr.

Įdomu, kad nuotraukose nėra manipuliacijos. Kaip G.Ryženinas patikino visi įvaizdžiai tikri ir taip merginos atrodė ir prieš foto objektyvą. O sukurti vienos emocijos įvaizdį užtrukdavo apie 4-5 valandas.

G.Ryženino nuotr.

Visi alytiškiai ar miesto svečiai kūrybinę parodą “Nuspalvinti aistrą” aplankyti gali kiekvieną darbo dieną Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale (S.Dariaus ir S.Girėno g. 27, Alytus) iki balandžio 13 d.

Pašnekovą kalbino Vytautas Garbenčius.

Fotografas Gediminas Ryženinas

Komentarai

komentarai(-ų)