Dėl aplinkos oro užterštumo pavojingomis medžiagomis nuo 2019 m. spalio 16 d. Alytaus miesto savivaldybės teritorijoje skelbiama savivaldybės lygio ekstremali situacija.

Trečiadienį gaisras kilo Alytuje, pastate, kur laikomos padangų granulės.Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, užsidegė pramoninis pastatas Pramonės gatvėje.Paaiškėjo, kad ten laikomos padangų granulės.Gesinti gaisro išsiųstos didelės ugniagesių pajėgos,11 autosisternų iš Alytaus,Druskininkų.Varėnos ,Lazdijų ,Marijampolės ,Kauno ,Vilniaus. Sudarytas gaisro gesinimo štabas ,kuriame bendrai dirba institucijų atstovai . FM99 iš įvykio vietos pasakoja Loreta Cibulskienė.

Dėl aplinkos oro užterštumo pavojingomis medžiagomis nuo 2019 m. spalio 16 d. Alytaus miesto savivaldybės teritorijoje skelbiama savivaldybės lygio ekstremali situacija. Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Rolando Juonio įsakymu Alytaus miesto savivaldybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovu paskirtas Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Varėnos rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Kandratavičius, o Alytaus miesto savivaldybės ekstremaliosios situacijos informacijos valdymo koordinatoriumi – Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Dalius Česynas.FM99 situacija komentuoja vicemeras  Šarūnas Klėgeris .


Šiąnakt Pramonės rajone įmonės „Ekologistika“ patalpose kilęs gaisras lokalizuotas, tačiau Alytaus miesto gyventojams, dėl oro taršos, rekomenduojama vengti buvimo lauke, uždaryti langus ir uždengti šulinius bei nenaudoti jų vandens maistui.Ar bus stabdomas ugdymo procesas Putinų mikrorajone esančiose švietimo įstaigose, paaiškės ankstų ketvirtadienio rytą. Spalio 17 d. 6.30 į Alytaus miesto savivaldybėje vyksiantį posėdį rinksis Ekstremalių situacijų komisija, kuri įvertinusi situaciją priims sprendimą dėl ugdymo proceso vykdymo ar nutraukimo.Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigos ir tėveliai bus nedelsiant informuoti apie priimtus sprendimus. Informacija apie ugdymo proceso nutraukimą, jeigu jo prireiks, bus paskelbta TAMO dienyne. Šiuo metu gaisro vietoje dirba gausios ugniagesių pajėgos. Situacija nuolat stebima ir kontroliuojama.

Šiąnakt Pramonės rajone kilus gaisrui Alytaus miesto savivaldybėje skubiai sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. FM99 pasakoja vicemeras  Šarūnas Klėgeris .

Dėl trečiadienį kilusio gaisro Alytaus įmonės pastate, kur laikomos padangos, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika kreipėsi į prokuratūrą.Ministerija, anot K. Mažeikos, gavo nepatvirtintų duomenų, kad gaisras galėjo būti sukeltas tyčia.„Mums kyla klausimų, kad ištirtų, kiek tai galėjo būti tyčinis, kiek tai galėjo būti netyčinis atvejis. (…) Taip pat, kad paskaičiuotų kartu pajungiant mūsų pavaldžias institucijas, žalą gamtai ir išaiškinti atsakingus asmenis“, – BNS sakė jis.Prokuratūros atstovė Rita Stundienė BNS teigė, kad prokuratūra kol kas kreipimosi negavo.

Trečiadienį gaisras kilo Alytuje, pastate, kur laikomos padangos, evakuojamas netoli gaisravietės esantis Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras.Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Šarūnas Klėgeris  sakė, kad dėl gaisro sušauktas ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, jis greičiausiai vyks visą dieną.„Šalia tos vietos yra savivaldybės reabilitacijos centas, kur yra 85 asmenys, kai kurie iš jų nevaikšto. Todėl dabar pagrindinis darbas yra juos išvežti“, – kalbėjo vicemeras.Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro Direktorė Irma Maskeliūnienė BNS sakė, kad praktiškai visi iš įstaigos evakuojami asmenys yra senjorai.„Išgabenami į vaikų globos namus, dalis į ligoninę, kita dalis į Jaunimo ir suaugusiųjų mokyklą“, – tvirtino I. Maskeliūnienė.Ji pridūrė, kad pacientai evakuojami greitosios pagalbos automobiliais, į pagalbą atvyksta kariuomenė. Alytaus vicemeras sakė, kad šalia yra įsikūrę miesto šilumos tinklai, svarstoma, kaip juos apsaugoti.Anot jo, gyventojai yra informuojami tiek per žiniasklaidą, tiek garsiakalbiais, kad būtų namuose, užsidarytų šulinius ir elgtųsi pagal Sveikatos centro rekomendacijas. „Kariuomenė, visos struktūros yra pajungtos. Tai yra nuo kariuomenės iki autobusų, savivaldybės transporto“, – tvirtino Š. Klėgeris.Jis teigė, kad dūmai šiuo metu neslenka į miesto pusę.„Bus kitas iššūkis, kai pradės viskas kristi iš atmosferos. Reikės, kad gyventojai būtų namuose, nes tai kenksmingos medžiagos“, – akcentavo vicemeras.Anot jo, bus sprendžiama dėl respiratorių dalinimo vietos gyventojams.

Dirba didelės ugniagesių pajėgos

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, užsidegė pramoninis pastatas Pramonės gatvėje, priklausantis bendrovei „Ekologistika“. Paaiškėjo, kad ten laikomos padangų granulės.Gesinti gaisro išsiųstos didelės ugniagesių pajėgos. PAGD atstovės Lauros Valauskienės teigimu, įvykio vietoje dirba apie 50 ugniagesių iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Marijampolės padalinių.„Situacija gana grėsminga, ugnies liepsnos didžiulės“.Padėtį sunkina ir tai, kad dega didžiulis, apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas.Gaisro priežastis kol kas nežinoma.Pasak L. Valauskienės, gaisravietėje dirba ir aplinkos apsaugos specialistai, jie nustatys aplinkos užterštumą.„Esant poreikiui, jeigu bus nustatytas oro užterštumas, per gyventojų perspėjimo sistemą Alytaus gyventojams bus išsiųsti pranešimai į mobiliuosius telefonus“, – teigė ji.L. Valauskienė sakė, kad, pirminiais duomenimis, nukentėjusiųjų nėra.

‼️Šiuo metu skubiai iš Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro evakuojami čia slaugomi ligoniai. Sunkūs ligoniai perkeliami į VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninę ir Šeimos centrą, o visi kiti – į Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklą.
‼️Pramonės rajone veikiančios įmonės raginamos kuo skubiau nutraukti darbą. Prašome alytiškių nevykti į Pramonės rajoną, o esant būtinybei – dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes.
‼️Gyventojams rekomenduojama uždaryti langus, uždengti šulinius ir pagal poreikį naudoti asmens apsaugos priemones.
‼️Gaisro vietoje dirba gausios ugniagesių pajėgos. Gaisrą gesinti padeda Varėnos, Marijampolės, Druskininkų, Kauno ir Vilniaus ugniagesiai. Į pagalbą pasitelkta kariuomenė, viešasis transportas. Įvykio vietoje budi greitoji medicininė pagalba.
‼️ Stabdyti ugdymo proceso Putinų mikrorajone esančiose švietimo įstaigose nėra poreikio. Kol kas vėjo kryptis nėra pasisukusi švietimo įstaigų link. Situacija stebima. Švietimo įstaigoms rekomenduojama mokiniams neorganizuoti jokios veiklos lauke.

Alytuje trečiadienį užsiliepsnojusios padangų perdirbimo įmonės „Ekologistika“ vadovas Juozas Cicėnas sako kol kas atmetantis galimo padegimo versiją, taip pat teigia, jog anksti vertinti įmonės patiriamą žalą.Pasak verslininko, įmonės turtas buvo draustas.
„Šiai minutei, atrodo, negalėčiau pasakyti priežasties, bet ne padegimas. Reikia palaukti dieną, kitą, kada bus galima apžiūrėti infrastruktūrą. Gamybinės patalpos yra 200 metrų ilgio, gamyba yra kairėje pusėje, o gaisras kilo apie 175 metrus nuo gamybos įrengimų“, – teigė įmonės vadovas.
Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika trečiadienį pranešė, jog kreipėsi į prokuratūrą dėl gaisro Alytuje tyrimo, gavus nepatvirtintų duomenų, jog gaisras Alytuje galėjo būti sukeltas tyčia.Pasak J. Cicėno, žmonių tuo metu, kada kilo gaisras, įmonės patalpose neturėjo būti.
„Gamyba gaisro metu nevyko. Antroji pamaina pabaigė darbą vidurnaktį, išsivalė įrengimus, išnešė atliekas, kurios susikaupė gamybos metu ir išėjo namo. Žmonių nebuvo tikrai tose patalpose“, – sakė J. Cicėnas.
Įmonės vadovo teigimu, įrengimai nenukentėjo, o galimą žalą vertinti kol kas anksti. „Anksti dar kalbėti, bet matot, kiek dūmų yra, tai turbūt dešimtimis tūkstančių negalima matuoti. Bet ir ne milijonais. Įvairus turtas buvo draustas įvairiomis formomis, yra įrangos draudimai, mechanizmų, pastatų“, – BNS sakė J. Cicėnas.Anot įmonės vadovo, įmonė dabartinėse patalpose veikia apie ketverius metus, paskutinį kartą gaisrinės saugos sistemos įmonėje buvo tikrinamos šių metų pradžioje.Gaisras 2 tūkst. kvadratinių metrų pastate Pramonės gatvėje, Alytuje, kilo trečiadienio naktį. Prašvitus, buvo matyti milžiniškas juodų dūmų debesis.Dėl gaisro ir galbūt aplinkai bei žmonėms kenksmingų dūmų evakuotas šalia esantis Medicininės reabilitacijos ir sporto centras, taip pat namo darbuotojus paleido aplink esančios įmonės.Šiuo metu gaisro plitimas sustabdytas, jį gesina didelės ugniagesių pajėgos iš Alytaus ir aplinkinių miestų.

Svarbi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija‼️

Norint išvengti ūmių ir lėtinių sveikatos sutrikimų, tol, kol nebus visiškai likviduotas gaisras, nustatytos jo padarinių paveiktos teritorijos ir pranešta, kad gyventojams saugu, visiems gyventojams, gyvenantiems ir dirbantiems pavėjui nuo gaisro vietos, rekomenduojama:
1. Tiems, kurie jaučia tiesioginį stiprų poveikį ar diskomfortą, evakuotis į priešvėjinę gaisrui vietą. Ypač rekomenduojama pasišalinti iš gaisro dūmų paveiktų teritorijų besilaukiančioms, maitinančioms motinoms kartu su kūdikiais.
2. Visiems būti gerai izoliuotuose uždarose patalpose, užsidarius langus.
3. Jei patalpose yra mechaninė oro vėdinimo sistema, kondicionavimas ar rekuperacija, išjungti šių sistemų įrenginius.
4. Nevartoti maistui lauke augančių vaisių daržovių, javų.
5. Visus lauke esančius daiktus, su kuriais kontaktuojama (lauko baldus, automobilius ir pan.) gerai nuplauti.
6. Alytaus miesto ir aplinkinių vietovių mokyklose neorganizuoti kūno kultūros pamokų lauke, darželiuose nevesti vaikų į lauką, uždaryti patalpų langus bei išjungti mechaninio vėdinimo sistemas.
7. Apsaugoti nuo taršos vandens šaltinius: sandariai uždengti šulinius ir nenaudoti jų vandens maistui.

Komentarai

komentarai(-ų)