„Ši diena muzikos istorijoje“ – 1969-aisiais šią dieną išleistas „Led Zeppelin“ debiutinis albumas

„Ši diena muzikos istorijoje“. Sausio 17-ąją kartu su Liudu Ramanausku sužinokime kas svarbaus ir įdomaus įvyko šou pasaulyje.

1948 – gimė grupės „Rolling Stones: gitarininkas Mick Taylor (Mikas Teiloras). „The Rolling Stones“ (liet. riedantys akmenys) susikūrė 1962 m. Londone. Grupės principiniu įkūrėju laikomas Brian Jones (g.1942 – m.1969), kuris tuo metu muzikavo įvairiais instrumentais bliuzo klubuose Londone, kol nusprendė suburti grupę. Keith Richards (g.1943) ir Mick Jagger (g.1943), savo ruožtu, buvo pažįstami nuo vaikystės ir taipogi tuo metu ieškojo grupės, prie kurios galėtų prisijungti. Grupės pavadinimą sugalvojo Brian Jones tardamasis dėl pirmų pasirodymų. Paklaustas telefonu dėl grupės pavadinimo Brian Jones paėmė jį iš Muddy Waters, kurio albumas tuo metu gulėjo ant stalo, dainos „Rollin’ Stone Blues“ pavadinimo. 1968 metais pripažinęs, kad nebegali įnešti indėlio į grupę, Brian Jones pasitraukė iš „The Rolling Stones“ ir, praėjus vos 3 savaitėms po paskelbimo apie pasitraukimą, 1968 m. liepos 3 d. Buvo rastas paskendęs savo namų baseine. Koncertą Londono Hyde Park prieš 250 000 publiką vos po 2 dienų grupė skyrė Brian Jones. Koncertas taip pat pažymėtinas, nes jame pirmą kartą grupė koncertavo su Mick Taylor (g.1949), kuris pakeitė Brian Jones. Diena prieš jo mirtį buvo išleista viena garsiausių „The Rolling Stones“ dainų „Honky Tonk Women“ (JK – 1 vieta, JAV – 1).

1956 – Anglijoje gimė dainininkas Paul Young (Polas Jangas).

1957 – gimė amerikiečių grupės „The Bangles“ narė Susanna Hoffs (Suzana Hofs).

Led+Zeppelin1969 – išleistas britų grupės „Led Zeppelin“ debiutinis albumas. „Led Zeppelin“ – britų roko grupė, gyvavusi 1968–1980 metais. Pardavusi 300 milijonų albumų, grupė yra sėkmingiausia sunkiojo roko atstovė per visą jo egzistavimo laikotarpį. Pagal pardavimus JAV grupė skaitoma komerciškai sėkmingiausia visuose žanruose po „The Beatles“. Priešistorė: praėjus trims metams po Eriko Klaptono išėjimo ir dar po aštuonių mėnesių išėjus Džefui Bekui, grupė „The Yardbirds“ 1968 metų liepos 7 dieną galutinai iširo. Jimmy Page’as, turėjęs teises į grupės pavadinimą, bei turėjęs koncertinių įsipareigojimų, buvo priverstas pradėti rinkti naują kolektyvą. Pirmas buvo pakviestas John’as Paul’as Jones’as, po to pagal dainininko Terio Rido rekomendacijas prie jų prisijungė Robert’as Plant’as, kuris savo ruožtu į grupę atsivedė būgnininką John’ą Bonham’ą. Tų metų rudenį grupė, pasivadinusi „The New Yardbirds“, surengė turą Skandinavijoje. “Su tokiu pavadinimu jūs krisite, kaip švininis cepelinas („Lead zeppelin“)”, pasakė grupės „The Who“ būgnininkas Kitas Mūnas. Neilgai trukus grupės pavadinimas buvo pakeistas į „Led Zeppelin“. Pirmo albumo pristatymas įvyko 1969 metų sausio 17 dieną JAV ir 1969–ųjų kovo 28 dieną Didžiojoje Britanijoje. Vadinosi jis paprastai – „Led Zeppelin“. Pasunkėjęs bliuzinis rokas (kurį jau anksčiau grojo „Yardbirds“, „Cream“, Jimmy Hendrix‘as) šiame albume įgavo naujas formas. Veriančiai aukštas Planto vokalas, stiprus darbas ritmo srityje ir novatoriškas Peidžo grojimas, sukūręs savitą gitaros rifų paletę, leido grupei nusimesti psichodelinio roko elementus ir pirmajai sukurti naują žanrą – sunkųjį roką (hard rock). Albumas, įrašytas per 30 valandų ir, pasak grupės vadybininko Piterio Granto, kainavęs 1750 svarų, 1975-aisiais jau buvo surinkęs 7 milijonus kopijų JAV, albumų tope buvo pakilęs iki 10-uko, o D.Britanijoje iki 6 vietos, – vėliau tapo multiplatininiu. Vos po kelių grupės koncertų užsakymai pirmajam albumui buvo išaugę iki 50000 egz.

1969 – grupė „The Beatles“ Didžiojoje Britanijoje išleido į apyvartą savo naująjį albumą „Yellow Submarine“.

1997 – MTV įvyko grupės „Metallica“ vaizdo klipo „King Nothing“ premjera.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)