„Ši diena muzikos istorijoje“ – pamenate tikru hitu tapusią dainą „Torn“? Šiandien ją atlikusios Natalie Imbruglia gimtadienis!

„Ši diena muzikos istorijoje“. Jeigu imtume į rankas muzikos istorinių sukakčių kalendorių, vasario 4-ąją kiek daug visko prisimintume! Prisiminkime drauge?

1941 – gimė grupės „Animals“ narys John Steel (Džonas Stylas). Pirmoji šeštojo dešimtemčio grupė, išsiveržusi iš gimtojo Niukastlo miesto. Iš pradžių, jie padėdavo iš Amerikos atvykusioms bliuzo grupėms, kol, dėka prodiuserio Mickie Most’o, gavo galimybę išleisti savo bliuzo įrašus. Didžiausiais jų hitas, muzikos žinovams gerai žinoma daina „House Of The Rising Sun“, vadinama bliuzo klasika. Kitos dainos taip pat ypatingos dėl E.Burdon’o grubaus ir aštraus vokalo bei Price’o bliuzo melodijų išgaunamų pianinu. „The Animals“ išsiskyrė 1966-aisiais: Burdon’as sukūrė savo grupę, Price’as pradėjo solinę karjerą, o Chandler’is tapo įrašų prodiuseriu.

Natalie-Imbruglia

Natalie Imbruglia

1975 – Sidnėjuje gimė dainininkė Natalie Imbruglia (Natali Imbrulja). Imbruglia buvo viena iš keturių seserų ir užaugo mažame paplūdimio miestelyje. Po to, kai paaugo, tapo aktore bei nusifilmavo Australijos muilo operoje „Neighbours“, Natalie nusprendė, jog ji geriau būsianti dainininkė ir 1996-aisiais persikėlė į Londoną, bandydama savo laimę. Tai buvo protingas žingsnis – netrukus ji pasirašė sutartį su leidybinės kompanijos „RCA“ Didžiosios Britanijos padaliniu. Nusprendus prieš išleidžiant debiutinį albumą, pristatyti jį singlu, daina „Torn“ pasirodė 1997-aisiais ir sulaukė tokios sėkmės, kokios niekas nesitikėjo. Buvusio „The Cure“ nario Phil‘o Thornalley prodiusuotas, „Ednaswap“ parašytas kūrinys, praleido visas 14 savaičių pirmojoje britų topo vietoje, buvo parduota daugiau nei milijonas jo kopijų, o ši daina taip pat tapo viena grojamiausių per visą Didžiosios Britanijos radijo stočių istoriją.

1954 – grupė „The Drifters“ įrašė dainą „White Christmas“.

1977 – „Fleetwood Mac“ išleido albumą „Rumours“. Nuo susikūrimo 1967-aisiais, „Flatwood Mav“ dažnai keitė savo sudėtį – joje pabuvojo iš viso 15 narių: Peter Green, Jeremy Spencer, Mick Fleetwood, John McVie, Danny Kirwan, Christine McVie, Bob Welch, Bob Weston, Dave Walker, Lindsey Buckingham, Stevie Nicks, Rick Vito, Billy Burnette, Bekka Bramlett ir Dave Mason. Tačiau pagrindiniai nariai visada buvo Mick, John, Christine, Stevie ir Lindsey, kurių dėka „Flatwood Mac“ įėjo į muzikos istoriją su savo populiariausiu albumu „Rumours“.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Komentarai

komentarai(-ų)