„Ši diena muzikos istorijoje“ – šiandien 61-ąjį gimtadienį švenčia viena įspūdingiausių dainininkių – Sade!

„Ši diena muzikos istorijoje“ – sausio 16-ąją tikrai yra apie ką kalbėti, vartant muzikos istorijos kalendorių!

Sade+smoking+hot1959 m. šią dieną Nigerijoje gimė Helen Folasade Adu (Sade), užaugo Londone. Pradžioje, ji studijavo mados dizainą, bet potraukis džiazui atvedė Sade į grupę „Pride“. Vėliau, ji pradėjo super-populiarią solo karjerą ir pardavė milijonus savo lengvo džiazo įrašų. Jai padėjo buvę „Pride“ nariai Stuart’as Matthewman’as (gitara, saksofonas), Andrew Hale’as (klavišiniai) bei Paul’as Spencer’is Denman’as (bosinė gitara). Didžiausiu hitu Sade karjeroje tapo 1986-ųjų daina „The Sweetest Taboo“. Geriausias albumas – 1994-ųjų rinkinys „The Best Of Sade“. Po 1992-aisiais išleisto disko “Love Deluxe” dainininkė tylėjo net aštuonerius metus – per tą laiką išsiskyrė su vyru kino režisieriumi Carlosu Pliego ir susilaukė dukters su jamaikiečių muzikantu. Į sceną atlikėja grįžo 2000-aisiais su albumu “Lovers Rock”, tačiau tada vėl dešimčiai metų dingo iš akiračio. Išleista nauja dainininkės plokštelė “Soldier Of Love” sulaukė didelio pripažinimo – pagrindinė jos daina laimėjo “Grammy” apdovanojimą. Tai – jau ketvirtoji Sade laimėta “Grammy“ statulėlė.

1966 – gimė merginų grupės iš San Francisko „En Vogue“ narė Maxine Jones.

1970 – Scotland Yard uždarė Londono meno galerijoje eksponuotą John Lennon erotinių litografijų parodą; taip pat konfiskavo aštuonis darbus, paskelbęs juos pornografiniais.

1979 – įvyko muzikantų Cher ir Greg Allman skyrybos.

1980 – Paul McCartney už marihuanos laikymą buvo pasodintas į Tokijo kalėjimą. Po dešimties dienų Japonijos valdžios pareigūnai deportavo muzikantą iš šalies.

1984 – Paul ir Linda McCartney buvo suimti už narkotinių medžiagų laikymą.

2011 – filmas „Socialinis tinklas“ pelnė keturis „Auksinius gaublius“, tarp jų geriausio filmo kategorijoje, sutriuškindamas kino kritikų favorite laikytą dramą „Karaliaus kalba“ (The King’s Speech), kuriai atiteko tik vienas apdovanojimas.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)