„Ši diena muzikos istorijoje“ – su gimtadieniu, Gary Barlow!

„Ši diena muzikos istorijoje“ – sausiui besibaigiant, atvertus sausio 20-osios kalendoriaus lapelį, pažvelkime į šios dienos svarbiausius įvykius šou pasaulyje.

1920 – gimė italų režisierius ir scenaristas Federico Fellini (Federikas Felinis).Fellinis vėliau dažnai kartos, kad visi jo filmai yra apie jį patį. Taigi, atsiminimus apie vaikystę ir paauglystę Rimini provincijoje Fellinis taip pat išnaudojo filmams, ypač – „Viteloniams“ ir „Amarcord“(tame rajone, kur užaugo Fellinis, italai taip taria žodžius mi ricordo, o šie reiškia – „prisimenu“) – dar vienas pripažintas Fellinio šedevras, įvertintas ketvirtu Oskaru. Niekada nesuprasi, kiek tikrų faktų, kiek režisieriaus fantazijos yra jo filmuose, tačiau akivaizdu, kad filmas pasakoja apie Fellinio vaikystę jo gimtajame Rimini. Tokios scenos, kaip į medį užsilipęs dėdė, rėkiantis „Vogliooooo uunaaa dooonnaaa!!!“ (noriu moters) ar vaikai, grojantis įsivaizduojamais instrumentais, kurie skleidžia tikrą muziką yra tiesiog neužmirštamos.1983 sukurtame filme „Ir laivas plaukia“ Fellinis į laivą susodina labai skirtingus personažus, kurie visi lydi garsios operos daininkės pelenus į jos gimtąją salą. Filmo pabaigoje, laivui skęstant, visi šie žmonės dainuoja – ir tai, žinoma, skamba daug tikriau nei muzikantų grojimas skęstant Titanikui.

Gary Barlow

Gary Barlow

1946 – gimė amerikiečių režisierius, vizualinių menų atlikėjas, muzikantais bei, kartais, aktorius David Lynch (Deividas Linčas), sukūręs tokius kino filmus kaip „Tvin Pykso Miestelis“, „Malholando Kelias“ ir kiti, visus muzikos mylėtojus nustebino savo muzikiniu singlu „Good Day Today“.

1950 – gimė sunkiojo roko grupės „Kiss“ narys Paul Stanely (Polas Stenlis) – gitarininkas, vokalistas, muzikantas, dailininkas ir dainų autorius.

1964 – išleistas pirmasis legendinių „Bitlų“ albumas JAV „Meet the Beatles“.

1971 – gimė britų grupės „Take That“ vokalistas, dainų autorius, pianistas ir prodiuseris Gary Barlow (Garis Berlouvas). Su „Take That“ 10-ajame dešimtmetyje išgarsėjo kaip vienas geriausių dainų autorių, sukūrusių ne mažiau nei 16 hitais tapusių kūrinių. Barlow priklauso du hitai „numeris vienas“ ir dar penki „Top 40“ singlai.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Komentarai

komentarai(-ų)