Gausių šeimų festivalis subūrė Alytaus, Varėnos rajono ir Luko miestų šeimas

Sekmadienio popietę Alytaus dailiųjų amatų mokyklos kieme ir Dailės mokyklos prieigose šurmuliavo pirmasis Gausių šeimų festivalis.

Festivalis subūrė Alytaus, Varėnos rajono ir Luko miestų gausias šeimas (AMS nuotr.)

Alytaus, Varėnos rajono ir iš Luko (Elk, Lenkija) miesto atvykusias gausias šeimas pasveikino Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė. „Šis gausių šeimų festivalis turi savo istoriją. Pozicionuojame Alytų kaip šeimos miestą, todėl pasinaudodami savo kaimynų lenkų patirtimi, mes pakvietėme Alytaus miesto gausias šeimas naudotis gausų šeimų nuolaidų kortele „Alytus – viena šeima“, kuri ir subūrė visas mūsų miesto gausias šeimas. Kiek vėliau, kilo mintis organizuoti gausių šeimų festivalį,“ – sakė mero pavaduotoja. Sveikindama susirinkusius, Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja V. Gibienė kvietė alytiškius ir miesto svečius išbandyti visas Gausių šeimų festivalio pramogas ir gerai praleisti laiką.

Gausių šeimų festivalio metu netrūko linksmybių (AMS nuotr.)

Gausių šeimų festivalio dalyvių pasveikinti atvyko Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvoje misijos vadovo pavaduotojas, ministras patarėjas Grzegorz Poznański. Svečias pabrėžė, kad tikri tarpvalstybiniai santykiai vystomi būtent tokių švenčių kaip ši, kuomet susitinka kelios tautos, metu.

Kartu su Luko (Elk) miesto gausiomis šeimomis į festivalį atvykusi šio miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Kataržyna Podlecka perdavė Luko (Elk) miesto prezidento Tomasz Andruszkewicz sveikinimus ir linkėjo visiems gražios šventės.

Apsilankiusieji buvo vaišinami dzūkiška sriuba, o šventės kulminacija tapo didelis tortas (AMS nuotr.)

Gausių šeimų festivalio metu netrūko linksmybių. Apsilankiusieji jame turėjo galimybę apžiūrėti dirbinius iš vaško ir medžio, dalyvauti vilnos vėlimo užsiėmimuose. Mažieji šventės dalyviai galėjo pasiausti ant batuto, pabendrauti su animatoriais ir policijos bičiuliu Amsiumi, apžiūrėti gaisrininkų automobilius ir įrangą, pasidomėti ornitologija, piešti  ar žaisti pasaką.

Gausių šeimų festivalyje metu netruko ir vaišių. Apsilankiusieji buvo vaišinami dzūkiška sriuba, o šventės kulminacija tapo didelis tortas, kuriuo buvo vaišinami visi šventinio renginio dalyviai.

Festivalis subūrė Alytaus, Varėnos rajono ir Luko miestų gausias šeimas (AMS nuotr.)

Gausių šeimų festivalis organizuotas įgyvendinant Interreg V-A Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programos projektą „Augančios socialinės pasienio iniciatyvos“. Šio projekto veiklos skirtos sudaryti didesnes galimybes pasinaudoti kortele „Alytus-viena šeima“ visose trijose parnerių savivaldybėse bei įtraukti pasienio bendruomenes į socialines iniciatyvas. Gausių šeimų festivalis yra tik viena iš pasienio bendradarbiavimo socialinio projekto  veiklų, skirtų gausių šeimų bendradarbiavimui stiprinti, neįgaliųjų užimtumui stiprinti bei socialinių darbuotojų kompetencijoms kelti.

Trys projekto partneriai Alytaus miesto socialinių paslaugų centras, Luko (Elk) miesto savivaldybė ir Varėnos socialinių paslaugų centras atveria gyventojams savo duris ir sako: „Būkime viena šeima, nes drauge įveikti galima visus sunkumus“.

Komentarai

komentarai(-ų)