Gera naujiena: COVID-19 sutvarkys ne tik gatves savivaldybėse, bet ir kelią Kaunas – Alytus

Per koronaviruso pandemiją savivaldybes užplūdę pinigai gatvėms ir keliams neaplenkė ir Alytaus – ne tik miesto savivaldybė gavo kelis papildomus milijonus gatvėms, bet ir Naujosios gatvės viadukas, atrodo, pajudės jau šiemet.

Jaroslavas Narkevičius Alytuje
Naujosios g. geležinkelio viadukas, kurio rekonstrukcijos darbų sutartis šiandien pasirašyta

Šiandien Alytuje viešėjęs Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pranešė, kad pasirašyta sutartis dėl Naujosios gatvės viaduko rekonstrukcijos, tai reiškia, kad pagaliau bus galima baigti Naujosios gatvės rekonstrukcijos darbus.

„Turėjome tris variantus paruoštus kartu su Lietuvos geležinkeliais ir Kelių direkcija, ir savivaldybe, ir pavyko mums argumentuoti iš DNR gauti lėšas labai greitai,“ – sakė J.Narkevičius.

Ne tik viadukas, bet kelias Kaunas – Alytus

Be to, ministras prabilo ir apie pradžią darbų kelio Kaunas – Alytus rekonstrukcijai. Anot jo, šis kelias galėtų būti atnaujintas jau 2023 metais.

Alytaus m. meras Nerijus Cesiulis buvo atsargesnis ir per tris metus kelio nesitikėjo, tačiau džiaugėsi, kad bent jau pradžia daroma dabar ir kelio galima tikėtis anksčiau nei 2034 metais.

Alytaus meras Nerijus Cesiulis
Prie viaduko su ministrai ir miesto vadovai

Beje, apie gerokai artimesnį laiką kalbėjo ir dar 2018 metais Alytuje viešėjęs premjeras Saulius Skvernelis, kuris tuomet sakė, jog šio kelio rekonstrukcijos darbai turėtų būti baigti 2024 metais. Tačiau šių metų pradžioje Alytaus m. savivaldybės vadovai teigė iš Susisiekimo ministerijos turintys žinias, kad kelias bus rekonstruotas ne anksčiau 2034-ųjų.

Sutartis su Alkesta jau pasirašyta, darbai baigsis kitąmet

Penktadienį pasirašyta 1,7 mln. eurų vertės sutartis tarp AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir UAB „Alkesta“. Darbai truks kiek daugiau nei metus.

Kaip Alytaus m. savivaldybėje vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo AB „Lietuvos geležinkeliai“ direktorius Mantas Bartuška, kliūčių nebėra, viaduko projektas nėra sudėtingas, sutartis su rangovais pasirašyta, tad realu darbus pabaigti kitais metais.

Svarstyta keisti kelio Kaunas – Alytus kategoriją

Į Alytų kol kas veda visi krašto keliai pagal kategoriją, nėra nei vieno magistralinio kelio, tad anot ministro, buvo svarstoma keisti kelio „pavadinimą“. Beje, nuo to priklauso ir kelio priežiūra, valymo pirmumas žiemos metu.

„Buvo mąstymai kaip vadinti šitą kelią, gal keisti jo klasifikaciją, bet ne tame esmė. Aš ne kartą sakiau, kad svarbu, kad kelias būtų sutvarkytas, kad būtų saugus ir pralaidumo prasme irgi. Jis yra šeštas, man atrodo, pagal pralaidumą, bet turi strateginę reikšmę, nes tai ir šalia Via Balticos kelio, tai trasa jungianti su Lenkija,“ – kalbėjo ministras.

Anot Susisiekimo ministro, jau vykdoma analizė projekto, kuris buvo „prieš n metų paruoštas“.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius sakė, jog kelio Kaunas–Alytus rekonstrukcijos darbų pradžios dar teks palaukti, bet sprendžiama, kaip prie to galėtų prisidėti pačios savivaldybės ir jau pradėtos specialaus plano teikimo procedūros.

„Jau vyksta darbai paruošiamieji, taigi rezultatas bus,“ – tikino J.Narkevičius.

Komentarai

komentarai(-ų)