Giedrė Bulgakovienė: „Būkim biedni, bet teisingi, jeigu mano žinojimo kam nors reikės, tai panaudosim jį pagal paskirtį“

Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Ji – viena tų žmonių, kuriems įėjus patalpoje pakyla vėjas. Milžiniška energija ir nesuprasi, kokia, bet ryški nuotaika, be vietos nejaukumui iš karto prasidedančios kalbos, karts nuo karto ištrūkstantis grubesnis žodis ir nenuginčijama inteligencija. Taip, tai – Giedrė Bulgakovienė, prieš trisdešimt metų pradėjusi, galima sakyti, kurti Alytaus Jurgio Kunčino viešąją biblioteką.

Giedrė Bulgakovienė FM99 studijoje

Dar būdama moksleive Giedrė neabejojo, ji puikiai žinojo, kuo nori tapti. Bibliotekininke, kaip ir jos mama. Ši profesija buvo jos svajone, todėl baigus mokyklą, kelias nuvedė tiesiai į Vilniaus universiteto bibliotekininkystės studijas.

„Vietoje prailgintos grupės, aš pas mamą, nu ir laipiojau aš tarp tų lentynų, karsčiausi, skaitinėjau knygutes, kurios pagal amžių nepriklausė, suprantama. Man labai patiko tų senų knygų kvapas. Mokykloje lankiau bibliotekininkų būrelį. Įstojau į universitetą, jau puikiai žinodama, kokia seka kortelės kartotekoje dėliojamos, žinojau ant kurių puslapių dedamas antspaudas ir taip toliau“, – pasakoja Giedrė.

Vija ir Giedrė studijoje

Tas kas nors pora sakinių persimetęs su Giedre Bulgakoviene, sunkiai patikėtų, kad jos gyvenime viskas buvo taip ramu ir apskaičiuota. Ir teisingai padarytų. Šios ryškios asmenybės gyvenimas toks pats ryškus, kaip ir ji. Jau vien pagalvojus apie vaikystę Irkutske ir pirmąsias plaukimo pamokas Baikalo ežere, meilę nuvedusią į kraštą, kur lašišos ikrus valgydavo kabindama šaukštais. O ką kalbėti apie bohemiško gyvenimo prieskonius, kultūros sūkurį, rašytojus, menininkus, asmenybes, kurios šiandien vadinamos kultinėmis, o Giedrei tai buvo draugai. 

Paklausę laidą pasijusite tarsi pasivaikščioję po Giedrės gyvenimą. Įdomus, neapsunkinantis pasivaikščiojimas su pikantiškomis detalėmis. 

Giedrė ir Jurgis Kunčinas

Drąsiai galima pasakyti, jog būtent Giedrė yra viena ryškiausių Alytaus kultūros veikėjų, atnešusi į miestą „Imbiero vakarus“,  daug kitų, tradiciniais tapusių renginių ir idėjų. Šiemet ji atsisveikino su aktyviu darbu, kaip liaudyje sakoma: „išėjo į užtarnautą poilsį“, tačiau pažada, jeigu tik reikės, būtinai padės ją pakeisiančiam jaunimui.

„Papasakok man“ laida dalinai finansuojama Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

Komentarai

komentarai(-ų)