Gražioji krepšinio pusė – šokėjos!

Alytaus krepšinio klubo „Dzūkija“ varžybos yra vienas iš lankomiausių renginių Alytuje. Verdantis veiksmas krepšinio aikštelėje, azartas, netylantys tūkstantinės minios plojimai – visa tai papildo ir dar daugiau naujų atspalvių krepšinio rungtynėms suteikia Alytaus „Dzūkijos“ palaikymo komandos šokėjos.

Alytaus krepšinio klubo „Dzūkija“ palaikymo komandos šokėjos

Apie dienotvarkę, gerbėjus, stereotipus ir įspūdžius radijos stoties „FM99″ laidoje „Sporto klubas“ kalbėjomės su šokėjomis Emilija Jakavonyte, Kamile Rėkute ir komandos trenere Loreta Spitryte


– Kada ir kaip susibūrė Jūsų komanda?
Loreta: Komandą suburti kilo idėja prieš 3 metus. Tuo metu Alytaus „Dzūkijos“ varžybų pertraukėlių metu pasirodydavo šokėjos kaunietės, kurių tarpe šokdavau ir aš. Alytuje tiesiog nebuvo komandos kuri galėtų ir būtų tinkamai pasiruošusi šokti varžybų metu. Kadangi šokis ir sportas nuo mažų dienų buvo mano hobis, aistra, o vėliau tapo ir pasirinkta ateities specialybe, kilo mintis suburti šokėjų komandą Alytuje, kadangi ir pati esu kilusi iš Dzūkijos. Pirmais metais labai daug ir sunkiai dirbome, nors treniruotės būdavo ilgos ir varginančios, tačiau mes savo tikslą pasiekėme, įrodydamos krepšinio klubo vadovybei, kad esame tinkamos ir vertos palaikyti savo miesto komandą. Ir nuo sekančio sezono jau džiuginome žiūrovus savo pasirodymais.

Alytaus krepšinio klubo „Dzūkija“ palaikymo komandos šokėjos

-Kas Jums yra šokis ir kodėl pradėjote šokti „Dzūkijos“ palaikymo šokėjų komandoje?
Emilija: Man šokis yra hobis, aistra ir laisvalaikio praleidimo būdas. Nuo mažų dienų lankiau pramoginių šokių treniruotes. Visuomet Krepšinio varžybų metu būdavau labiau susidomėjusi ne pačiu žaidimu, o laukdavau minutės pertraukėlių, kada galėsiu pamatyti ant parketo išbėgančias šokėjas. Visada jomis žavėjausi ir mintyse visuomet galvodavau, kad ir aš norėčiau ir galėčiau būti ten pat. Pamačiusi skelbimą į atranką ilgai nedvejodama nuėjau ir po pusės metų treniruočių ir šokių repertuaro mokinimosi jau šokau prieš tūkstantinę minią. Jaudulio šiek tiek buvo, bet jausmas neapsakomas!
-Kokia Jūsų dienotvarkė? Ar pasitaiko daug traumų varžybų ir treniruočių metu?
Kamilė: Šiuo metu visos esame moksleivės, todėl didžiąją dienos dalį praleidžiame mokykloje, po pamokų iš karto skubame į treniruotę. Laisvo laiko turime nedaug, nes dauguma merginų yra gabios ne tik šokiams, tačiau ir dainavimui ar muzikai, tačiau kai noras didelis-spėjame visur. O apie traumas… žinoma, sporte ir šokiuose jų išvengti manau neimanoma. Patyrus trauma ją išsigydome, padarome pertrauką atsigavimui ir vel grįžtame ant parketo džiuginti krepšinio mylėtojų.
– Kokio dėmesio sulaukiate iš gerbėjų?
Emilija: iš gerbėjų dažniausiai sulaukiame komplimentų, kad gražiai šokame, gražiai atrodome. Visada labai smagu šokti naują šokį. Tą akimirką žiūrovai tarsi sustingsta, idėmiai žiūri. Pasibaigus muzikai iš sirgalių aplodismentų garsumo galime suprasti ar šokis pavykęs ir kaip ilgai mes jį išlaikysime repertuare.
Kamilė: Maždaug 50 proc. Gero pasirodymo sudaro muzika pagal kurią šokame. Kartais atrodo daina populiari, tačiau aikštelėje “neskamba”, o kai kurie šokiai pagal dainas, tokias kaip Povilaičio “Švieski man vėl” ar Mikutavičiaus “dabar gėriausi mūsų vakarai” tikriausiai neatsibos niekada ir sirgalius visada užves.

Alytaus krepšinio klubo „Dzūkija“ palaikymo komandos šokėjos

– Ko reikia merginoms, norinčioms tapti „Dzūkijos“ šokėjomis? Kokios savybės reikalingos?
Loreta: Daug noro, užsispyrimo ir ryžto. Treniruotės yra varginančios, laisvalaikio lieka mažai, todėl merginai šokis turi būti aistra. Tikrai niekada iš merginų nereikalauju iš karto atejus padaryti špagatą ar kitą sudėtinga gimnastikos gabumų reikalaujantį elementą, visko yra išmokstama. Kiekviena mergina į komandą atneša kažką naujo ir taip mes papildome viena kitą, todėl nuolat ieškome charizmatiškų, drąsių, šokį ir krepšinį mylinčių merginų.

Alytaus krepšinio klubo „Dzūkija“ palaikymo komandos šokėjos

-Gal galite plačiau papasakoti apie šiuo metu vykstantį projektą LKL Šokėjų Kovos ir tuo pačiu paraginti atiduoti savo balsą ir kaip tai galima padaryti?
Loreta: Jau antrąjį sezoną iš eilės dalyvaujama projekte LKL Šokėjų Kovos. TV6 televizijos eteryje ir internete tv3.lt vykstančio konkurso metu bus pristatytos 9 konkurse dalyvaujančios LKL šokėjų komandos. Visos „LKL Šokėjų Kovos“ laidos yra rodomos LKL krepšinio rungtynių ilgosios pertraukos metu per TV6 ir internetu per tv3.lt. Balsavimas už geriausią LKL šokėjų komandą vyksta keliais etapais. Į antrąjį etapą pateks 4 daugiausiai gerbėjų balsų surinkę komandos. Todėl visus labai kviečiame ir raginame balsuoti už Alytaus „Dzūkijos“ šokėjas adresu:

http://www.tv3.lt/lkl-sokeju-kovos/43/lkl-sokeju-kovos/3725

Alytaus krepšinio klubo „Dzūkija“ palaikymo komandos šokėjos

Komentarai

komentarai(-ų)